Mecz Polska-Francja na Euro 2024 - WYNIK

i

Autor: AKPA WYNIK meczu Polska-Francja na Euro 2024

euro 2024

Mecz o honor, czyli reprezentacja Polski ostatni raz na Euro 2024. Wynik meczu Polska-Francja

2024-06-25 19:56

Niestety, choć pierwszy mecz z Holandią zaostrzył nasze apetyty na więcej, reprezentacja Polski poniosła sporą porażkę na tegorocznych Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej. Nasza drużyna odpadła z Euro 2024 jako pierwsza w całym turnieju, jeszcze zanim przyszło jej rozegrać ostatni mecz fazy grupowej, w którym to mierzyła się z Francją.

Przysłowiowym "rzutem na taśmę" polskiej reprezentacji udało się awansować do tegorocznych Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej, a wszystko to tylko i wyłącznie dzięki wygranej serii rzutów karnych w finale baraży podczas rozgrywki z Walią. Polacy trafiły do dość trudnej grupy D, w skład której weszły także Holandia, Austria i Francja. Pierwszy mecz rozegraliśmy właśnie z reprezentacją Holandii i choć zakończył się on dla nas przegraną 1:2, to gra naszych piłkarzy została oceniona bardzo dobrze, a nadzieje przed kolejnym starciem były naprawdę spore.

Niestety, mecz z Austrią ostatecznie przekreślił nasze szanse na wyjście z fazy grupowej. Druga nasza rozgrywka na Euro 2024 również okazała się być przegrana, wynikiem 1:3, a do tego doszedł remis w meczu między Francją a Holandią. Już w piątek 21 czerwca było jasne, że to właśnie nasza reprezentacja jest pierwszą na tegorocznych ME, o której jeszcze przed ostatnim meczem było wiadomo, że nie uda się jej awansować do fazy pucharowej.

Kibice przed meczem Francja - Polska

Mecz Polska Francja - WYNIK [AKTUALIZACJA NA ŻYWO]

Ostatni mecz stał się więc dla naszej drużyny "tym o honor", choć i w przypadku drużyny przeciwnej padały podobne określenia. Choć Francja typowana jest na jedną z drużyn, której uda się wyjść z grupy, to pierwszy mecz, z Austrią, był dla niej wygranym tylko dzięki samobójczej bramce drużyny przeciwnej, w rozgrywce z Holandią zaś doszło do bezbramkowego remisu, co oznacza de facto, że to nasza reprezentacja strzeliła więcej bramek na Euro 2024, niż nasz ostatni przeciwnik. Selekcjoner Polaków, Michał Probierz zadecydował, że na ostatnim meczu na Euro nasi stawią się w składzie: Łukasz Skorupski - Jan Bednarek, Paweł Dawidowicz, Jakub Kiwior - Piotr Zieliński, Jakub Moder - Przemysław Frankowski, Sebastian Szymański, Nicola Zalewski - Kacper Urbański - Robert Lewandowski. Jeśli chodzi o Francję, tu na pierwszy skład wybrano piłkarzy: Mike Maignan - Jules Kounde, Dayot Upamecano, William Saliba, Theo Hernandez - Aurelien Tchouameni, N'Golo Kante, Adrien Rabiot - Ousmane Dembele, Kylian Mbappe, Bradley Barcola.

Pierwsza połowa stanowiła głównie walkę drużyn o piłkę, większość akcji działa się jednak pod naszą bramką. Niestety, na nic się to nie zdało, a po pierwszych 45 minutach obie reprezentacje schodziły z boiska w cieniu bezbramkowego remisu. Druga połowa rozpoczęła się naprawdę ostro, aż w końcu doszło do sfaulowania w polu karnym Dembele przez Jakuba Kiwiora, w wyniku czego sędzia zarządził rzut karny dla Francji. Do jego strzelenia wyznaczony został Mbappe, w wyniku czego w 56. minucie wynik meczu Polska-Francja wskazywał 0:1. W 67. minucie w polskiej reprezentacji doszło do dwóch zmian na boisku: zeszli Zalewski i Szymański, za których pojawili się Michał Skóraś i Karol Świderski.

W 75. minucie doszło do akcji pod francuską bramką, w wyniku czego Upamecano sfaulował Świderskiego w polu karnym, a sędzia zadecydował o karnym dla naszej reprezentacji. Przed piłką stanął nasz kapitan, jednak bramkarz Francji zdawał się obronić karnego, sędzia orzekł jednak, że Maignan wyszedł ze swojego miejsca i zarządził powtórkę, a karny tym razem okazał się być celny. W 79. minucie wynik wskazywał więc remis 1:1. W dodatkowym czasie doliczono aż pięć minut, nic tu jednak już się nie wydarzyło.

Ostatni mecz Polski na Euro 2024 zakończył się więc remisem 1:1 z drużyną Francji.

Poniżej znajdziesz zdjęcia z meczu Polska-Francja:

Listen on Spreaker.