Mazowieckie - czy szkoły będą otwarte od 26.04? Decyzja jest już znana

i

Autor: EDUCATIONAL SPACES PRZESTRZENIE EDUKACJI flickr.com Szkoła

MAZOWIECKIE - czy szkoły będą otwarte od 26.04? Decyzja jest już znana

2021-04-22 11:23

W środę 21 kwietnia zapadły decyzje w sprawie regionalizacji obostrzeń. Rząd ogłosił zniesienie części ograniczeń od poniedziałku 26 kwietnia. Nowe zasady pozwalają między innymi na powrót klas I-III do szkół w województwach z mniejszą ilością zakażeń. Czy w tej grupie jest też woj. mazowieckie? Dowiedzcie się z naszego artykułu.

Mazowieckie - czy szkoły będą otwarte od 26.04? Takie pytania zadają sobie uczniowie i uczennice z województwa oraz ich rodzice. Wszyscy uczęszczający do szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych od 26 października 2020 biorą udział w lekcjach online. Poprawiająca się sytuacja epidemiologiczna w Polsce kazała jednak przypuszczać, że wkrótce przywracana będzie nauka w szkołach. Tak też się stało. W pierwszej kolejności uruchomiono żłobki i przedszkola. Decyzje odnośnie starszych dzieci podano w środę 21 kwietnia, kiedy to ogłoszono zasady regionalizacji obostrzeń. Podczas zebrania Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego postanowiono znieść część restrykcji związanych z pandemią COVID-19 od poniedziałku 26 kwietnia w województwach z najmniejsza liczba zakażeń koronawirusem i małym obłożeniem szpitali. Czy w tej grupie znalazło się też województwo mazowieckie? Jak będzie wyglądała nauka na Mazowszu? Warto poznać odpowiedzi na te pytania.

Warszawa szykuje się do otwarcia Centralnego Punktu Szczepień Powszechnych na stadionie Legii w Warszawie

Jak będzie wyglądał nauka w woj. mazowieckim od 26.04?

W województwach, gdzie liczba zakażeń jest najniższa, będą otwarte galerie handlowe i punkty usługowe takie jak salony fryzjerskie, kosmetyczne i studia tatuażu. Wraca też nauka hybrydowa, czyli system będący połączeniem lekcji zdalnych i stacjonarnych zajęć w szkołach. Ten model prowadzenia lekcji będzie jednak obejmował tylko klasy I-III szkół podstawowych.

Jak sytuacja z edukacją wygląda na Mazowszu? Województwo znalazło się wśród tych, które objęte zostały luzowaniem obostrzeń. Oznacza to, że w woj. mazowieckim będzie nauka hybrydowa od 26.04. Uczniowie i uczennice z klas I-III będą przychodzić do szkół najpewniej w systemie rotacyjnym.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: MAZOWIECKIE - czy szkoły będą otwarte od 26.04? Decyzja jest już znana