szkoła maska

i

Autor: Pixaby

Maseczki OBOWIĄZKOWE w szkołach. Za ich brak posypią się KARY!

2021-09-24 13:13

Maseczki obowiązkowe w szkołach: ci, którzy nie będą stosować się do zaleceń mogą spotkać się z przykrymi konsekwencjami. Wyproszenie z sali ucznia to nie wszystko. Co jeszcze może go spotkać?

Maseczki OBOWIĄZKOWE w szkołach. Dla migających się przewidziano KARY

Maseczki to temat, który od samego początku wzbudza mnóstwo emocji. Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego znów zaczęło być o nim głośno. Wszystko przez obowiązek zakrywania ust i nosa uczniów. Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej, Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia - dzieci powinien korzystać z maseczek podczas przebywania w szkole na częściach wspólnych. Stosowane to jest głównie podczas przerw i przemieszczania się po korytarzach. Podczas lekcji uczniowie są bez maseczek, jednak nie jest wykluczone, że taka sytuacja nie ulegnie zmianie. Ostateczna decyzja należy jednak do dyrektora.

Raport z Anteny 24.09

Rodzice, którzy nie chcą, by ich dzieci przebywały w szkole w maseczkach, wystawiają im specjalne zaświadczenie. Te mają ich zwalniać z obowiązku zakrywania ust i nosa. Takie działanie może mieć jednak poważne konsekwencje. Jakie?

Nauczyciel ma bowiem prawo wyprosić z zajęć lub obniżyć ocenę ze sprawowania uczniowi, jeśli nie ma maseczki, a w szkole jest taki obowiązek. Rodzic natomiast ryzykuje karę grzywny. Jak czytamy w rozporządzeniu z dn. 19 marca 2021, art. 116 § 1a kodeksu wykroczeń:

"Kto nie przestrzega zakazów, nakazów, ograniczeń lub obowiązków określonych w przepisach o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, podlega karze grzywny albo karze nagany"

Dodatkowo rodzic może zostać posądzony o brak dbałości o dobro dziecka. Dyrektor ma wtedy prawo wystąpić do sądu o wgląd w sytuację rodziny.

Źródło: Maseczki OBOWIĄZKOWE w szkołach. Za ich brak posypią się KARY!