Maciej Rybus

i

Autor: Cyfrasport Maciej Rybus

Maciej Rybus. Kim jest pomocnik reprezentacji Polski? Wiek, wzrost, zarobki, instagram [ZDJĘCIA]

2021-06-08 10:42

Maciej Rybus to jeden z bardziej doświadczonych zawodników w Reprezentacji Polski, która zagra na turnieju EURO 2020. Piłkarz gra w reprezentacji już od 2009 roku! Kim jest zawodnik reprezentacji Polski i Lokomotiwu Moska? Szczegóły poniżej.

Euro 2021. Maciej Rybus - kim jest pomocnik reprezentacji Polski?

Maciej Rybus jest jednym z najbardziej doświadczonych piłkarzy e Reprezentacji Polski. Z orłem na piersi zadebiutował już w 2009 roku w towarzyskim meczu przeciwko Rumunii. W reprezentacji rozegrał 61 spotkań i strzelił dwa gole. Swoją piłkarską seniorską przygodę rozpoczynał w Legii Warszawa. Grał w Warszawie w latach 2007-2012. Dobra gra zaowocowała transferem do lepszej ligi, konkretnie do ligi rosyjskiej. Przez cztery sezonu zawodnik reprezentował barwy Tereka Grozny. Dobra gra spowodowała transfer do Lyonu, jednak tam Rybus miejsca długo nie zagrzał i przeniósł się do Lokomotiwu. Rybus do Moskwy trafił w 2017 roku. Z Lokomotiwem wygrał mistrzostwo Rosji, zdobył Puchar Rosji i grał w Lidze Mistrzów. Od lat jest czołowym zawodnikiem swojego klubu. Jego klubowym kolegom jest Grzegorz Krychowiak.

Sedno Sprawy - Wojciech Andrusiewicz

Maciej Rybus – wiek, wzrost

Maciej Rybus gra na pozycji lewego obrońcy. Mierzy 173 cm. Maciej Rybus swoją karierę rozpoczynał w 2004 roku w Pelikanie Łowicz, skąd w 2005 przeniósł się do MSP Szamotuły. 

Sonda
Euro 2021 - czy Polska wyjdzie z grupy?

Maciej Rybus– zarobki

Według rosyjskich mediów Maciej Rybus zarabia ok. 1,5 mln euro rocznie. Maciej Rybus jest czołowym graczem swojego zespołu, dlatego nie mogą dziwić jego zarobki. Jest też zawodnikiem który występował w Lidze Mistrzów.

Maciej Rybus - kim jest żona piłkarza?

Maciej Rybus i piękna Lana są małżeństwem od 2018 roku. Piłkarz Lokomotiwu Moskwa poderwał przyszłą małżonkę po transferze z Olympique Lyon do rosyjskiego klubu. Żona reprezentanta Polski pochodzi z Osetii. Maciej i Lana wzięli w sumie dwa śluby. Najpierw w Osetii, zgodnie z lokalną tradycją, potem w Łowiczu, z którego pochodzi piłkarz. Para ma dwójkę dzieci - dwóch chłopców.

Źródło: Maciej Rybus. Kim jest pomocnik reprezentacji Polski? Wiek, wzrost, zarobki, instagram [ZDJĘCIA]