Twardy lockdown w Niemczech. Kiedy Polska weźmie przykład z sąsiadów?

i

Autor: Pixabay

LOCKDOWN PRZEDŁUŻONY DO 25.04. - będzie jednak jeden wyjątek!

2021-04-14 9:37

LOCKDOWN PRZEDŁUŻONY DO 25.04. - będzie jednak jeden wyjątek. Na środowej konferencji prasowej Minister Zdrowia Adam Niedzielski oraz rzecznik rządu Piotr Muller ogłosili, iż lockdown został przedłużony o kolejne kilka dni - dokładnie do 25.04. W zasadzie wszystkie obostrzenia które obowiązują do 18.04 zostały przedłużone o kolejne kilka dni. Minister Zdrowia ogłosił, iż jedyne luzowanie obostrzeń to otwarcie przedszkoli oraz żłóbków.

LOCKDOWN w Polsce PRZEDŁUŻONY DO 25 kwietnia. Będą jednak wyjątki! W środę, Minister Zdrowia Adam Niedzielski zwołał konferencję prasową na której poinformowano o przedłużeniu trwającego lockdownu. W związku z ciężką sytuacją w szpitalach rząd postanowił przedłużyć obowiązujące obostrzenia o kolejny tydzień. Nadal więc zamknięte będą galerie handlowe, zakłady kosmetyczne, siłownie i kluby fitness, kina czy restauracja. Potwierdziły się jednak doniesienia, iż ponownie otwarte zostaną przedszkola i żłobki, które zamknięte zostały pod koniec marca i uczęszczać do nich mogły jedynie dzieci osób które pracują w służbie zdrowia oraz w służbach mundurowych. Drugim wyjątkiem będzie sport na świeżym powietrzu. Od poniedziałku 19.04. możliwe będzie także uprawianie sportu na świeżym powietrzu. Minister Zdrowia zapowiedział, iż w związku z ciężką sytuacją epidemiologiczną, lockdown musi zostać przedłużony.

Przeszedł dwa razy covida, stracił żonę

TWARDY LOCKDOWN TRWA DALEJ  - WYJĄTKIEM EDUKACJA I SPORT

Przedszkola i żłobki w całym kraju zostały zamknięte, gdy ogłoszono całkowity lockdown. Stało się to jeszcze przed świętami wielkanocnymi. Od tamtego czasu mali uczniowie pozostają w domach. Otwarte pozostały jedynie placówki dla dzieci pracowników zatrudnionych w sektorze zdrowia. Dziś, 14.04 podczas konferencji Adam Niedzielski zapowiedział, iż przedszkola i żłobki ponownie zostaną otwarte. W edukacji najmłodszych wszystko ma wrócić do stanu jeszcze sprzed miesiąca.

Od poniedziałku możliwy będzie także sport na świeżym powietrzu. Oznacza to, iż będą mogły odbywać się zajęcia dla dzieci, rozgrywki piłkarskie niższych lig czy treningi na orlikach. To do tej pory także było zabronione. Do 3 maja zamknięta jest jednak działalność hoteli. Z uwagi na zbliżającą się majówkę rząd zdecydował się na taki krok.

LOCKDOWN PRZEDŁUŻONY - do kiedy?

Podczas konferencji prasowej zapowiedziano także, iż obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce nadal nie jest najlepsza. Chociaż w ostatnich dniach mieliśmy do czynienia z spadkiem zachorowań, nie należy z tego wyciągać daleko idących wniosków. Przede wszystkim dopiero za kilka dni może wyjść na jaw, jak Polacy zachowywali się podczas Świąt Wielkanocnych. Właśnie dlatego obecnie należy zachować daleko idący rozsądek, ponieważ zachorowań może być więcej, a poza tym miejsc w szpitalach jest i tak bardzo mało.

Minister Zdrowia podczas konferencji prasowej nie wykluczył także, że w najbliższym czasie obostrzenia będą miały charakter regionalny.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Sonda
Czy badano Cię na obecność koronawirusa?
Źródło: LOCKDOWN w Polsce PRZEDŁUŻONY DO 25 kwietnia. Będą jednak wyjątki! Co ogłosił Minister Zdrowia?