Lagun - o co chodzi w memie, który pokochali internauci? Co to za zwierzę?

i

Autor: Kadr z filmu Piosenka o Lagunie z kanału Klub Komediowy Lagun - o co chodzi w memie, który pokochali internauci? Co to za zwierzę?

Lagun - o co chodzi w memie, który pokochali internauci? Co to za zwierzę?

2021-04-21 15:07

Lagun - o co chodzi w memie? Internet w ostatnim czasie oszalał na temat tajemniczego Laguna z Krakowa. Większość zastanawia się, o co chodzi i dlaczego rogalik na drzewie zrobił taką furorę. Okazuje się, że Lagun istnieje naprawdę i jest słodkim zwierzakiem. Zdradzamy Wam wszystkie szczegóły o Lagunie z Krakowa.

Lagun - o co chodzi w memie? Groźny potwór z drzewa, który miał być kolejną krakowską legendą okazał się starym rogalikiem. Nietypowa historia stała się popularnym żartem w całym internecie. Wszystko rozpoczęło się od kobiety, która zaalarmowała Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, że za jej oknem jest tajemniczy zwierz legun i straszy mieszkańców. Po przyjeździe na miejsce, okazało się, że tym stworem jest sporych rozmiarów francuski rogalik. 

Krakowski "lagun" to już światowy hit! Na radosną historię zwróciły uwagę zagraniczne media

Edyta Górniak w Krakowie. Nie uwierzysz jaki dała napiwek

Lagun - co to za zwierzę?

Wygląda jak średnio wypieczony rogalik i żyje na drzewach. Nie Lagun, ale Mrówkojadek jedwabisty żyje w Ameryce Środkowej i Południowej w lasach tropikalnych. Mrówkojadków jest aż siedem różnych gatunków. Ekolodzy biją na alarm, ponieważ środowisko, w którym występuje to najczęściej lasy tropikalne. Te są zagrożone przez formy różne działalności człowieka. Co ciekawe Lagun z Krakowa wzbudził zainteresowanie Mrówkojadkami i Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętam pracuje nad gadżetami z Lagunem - wpływy ze sprzedaży zostaną przekazane na pomoc zwierzętom.

Sonda
Co jest bardziej pożądane?
Źródło: Lagun - o co chodzi w memie, który pokochali internauci? Co to za zwierzę?