Ktoś wysadził w powietrze Georgia Guidestones

i

Autor: HANDOUT/AFP/East News Nagrania z monitoringu pokazują moment eksplozji

Ktoś wysadził w powietrze Georgia Guidestones. Nazywano je amerykańskim Stonehenge

2022-07-08 15:13

Nazywano go także pomnikiem iluminatów i miejscem Szatana. Zniszczenie. Kamienne tablice od lat były obiektem wielu teorii spiskowych. To właśnie może być powód, dla którego zostały zniszczone.

Na pomysł tej ciekawej konstrukcji wpadł przed ponad czterdziestoma laty Robert C. Christian. Najprawdopodobniej jednak nie było to jego prawdziwe nazwisko, tylko pseudonim odnoszący się do małej grupy religijnej, którą miał reprezentować. Starając się o działkę przekonywał właścicieli terenu, że chciałby ustawić granitowy pomnik, który przyćmi słynny kamienny krąg.

Kamienne płyty były ustawione tak by służyć jako zegar słoneczny i kompas. Christian wyłożył 100 tysięcy dolarów na budowę i choć wykonawca uznał go za wariata oglądając projekt, wykonał zadanie. Pomnik odsłonięto 22 marca 1980 roku, przy udziale od 200 do 300 osób, w tym senatora Douga Barnard Jr. Miał on mówić, że kamienie wskazówkami dla świata po wojnie atomowej. Inskrypcje stworzono w kilku językach: angielskim, hiszpańskim, swahili, hebrajskim, hinduskim, arabskim, chińskim oraz rosyjskim. Pod odsłonięciu Christian przekazał budowlę posiadanie i zarząd hrabstwu Elbert.

Tomek Lipiński w Esce ROCK: rozmowa o wolności, inspiracji, rzeczywistości i fascynacji młodym pokoleniem

Sława, która przyniosła kłopoty

Konstrukcja szybko stała się atrakcją turystyczną, w ostatnich latach rocznie odwiedzać ją miało około 20 tysięcy osób. Jednak wraz z popularnością pojawiły się także kontrowersje. Dziesięć zdań umieszczonych na tablicach interpretowano jako instrukcje tajemnych stowarzyszeń dzierżących władzę nad światem. Teorie spiskowe powstawały jedna po drugiej.

Obiekt wiązano z popularnym w USA mitem NWA (New World Order) czyli nowego porządku świata, jaki mają wspomniani „oni” wprowadzić. Jednym z jego założeń rzekomo ma być depopulacja planety. W 2008 roku pomnik zdewastowano oblewając farbą i malując grafitti: „Śmierć Nowemu Porządkowi Świata!”. Sześć lat później ktoś namazał na tablicach napis: „Jestem Izyda, bogini miłości”. Kult Izydy często pojawia się często w opowieściach o spiskach masonów, iluminatów i innych grup, które rzekomo zakulisowo rządzą ludzkością. W 2022 kandydująca z ramienia republikanów do amerykańskiego senatu Kandiss Taylor domagała się demontażu pomnika określając go mianem satanistycznego.

Co było napisane na tablicach?

  1. Utrzymajcie liczebność ludzkości poniżej 500 000 000 w ciągłej równowadze z naturą.
  2. Kierujcie rozważnie rozrodem – poprawiając kondycję fizyczną i różnorodność.
  3. Zjednoczcie ludzkość za pomocą nowego żywego języka.
  4. Zarządzajcie pasją, wiarą, tradycją i wszystkimi innymi za pomocą rozsądku.
  5. Brońcie ludzi i narodów za pomocą ucziwych praw i sprawiedliwych sądów.
  6. Pozwólcie wszystkim narodom rozstrzygać wewnętrzne sprawy za pomocą międzynarodowego trybunału.
  7. Unikajcie tworzenia niepotrzebnych praw i bezużytecznych urzędników.
  8. Zachowajcie równowagę między prawami jednostki i obowiązkami wobec społeczności. .
  9. Ceńcie prawdę, piękno i miłość, szukając harmonii z wiecznością.
  10. Nie bądźcie rakiem Ziemi. Zostawcie przestrzeń dla przyrody. Zostawcie przestrzeń dla przyrody.

Do wysadzenia tablic doszło 6 lipca. Kamery monitoringu zarejestrowały moment eksplozji oraz samochód, który mógł należeć do sprawców zniszczenia. Krótko po tym jak informacja na ten temat obiegła media Kandiss Taylor stwierdziła, że dewastacja tablic to „dzieło boże”.

Ktoś wysadził w powietrze Georgia Guidestones

i

Autor: HANDOUT/AFP/East News Zniszczone tablice po eksplozji.