Przetarg s2

i

Autor: alg

Kto zmierzy powietrze przy tunelu POW? Drugi przetarg GDDKiA

2021-03-09 12:53

Drogowcy wciąż poszukują chętnych do pomiaru jakości powietrza na Ursynowie! Chodzi konkretnie o wylot tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy- jeśli dane będą niepokojące, mieszkańcy mogą doczekać się montażu uprawnionych filtrów. Ale na razie, nie wiadomo kto pomiary wykona. Bo pierwszy przetarg trzeba było unieważnić, a drugiego można stawać do połowy kwietnia.

Nauka jazdy na rolkach w domu | ESKA XD - Fit vlog #16
Sonda
Czy dostałeś kiedyś niespodziewany prezent?

Wciąż nie wiadomo kto zmierzy jakość powietrza przy tunelu POW na Ursynowie. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otworzyła właśnie drugi przetarg, który ma wyłonić wykonawcę pomiarów- oferty można składać do połowy kwietnia. Poprzedni, do którego stanął tylko jeden kandydat, trzeba było unieważnić.

"Poprzednie postępowanie wszczęte z końcem 2020 roku zostało unieważnione, ponieważ jedyna złożona w postępowaniu oferta, Instytutu Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej, nie spełniała wymagań postawionych w przetargu. Jednostka badawcza nie posiadała certyfikacji lub akredytacji zgodnie z przepisami ustawy Prawo ochrony środowiska, co uniemożliwia wykonanie badań- mówi Małgorzata Tarnowska ze stołecznego oddziału GDDKiA.

Wyłonienie wykonawcy jest o tyle istotne, że to właśnie od wyników pomiaru powietrza zależy, czy na Ursynowie przy tunelu pojawią się filtry. O te mieszkańcy zabiegają od lat, organizując protesty, pikiety oraz zbierając podpisy pod petycjami w tej sprawie.

Jeśli tym razem wykonawcę uda się wyłonić, to umowa zostanie podpisana w drugim kwartale tego roku. Na przedstawienie wyników zwycięzca będzie miał od tego momentu blisko dwa lata.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Kto zmierzy powietrze przy tunelu POW? Drugi przetarg GDDKiA