Wenecja, Bilety w obie strony  za 396 zł

i

Autor: pixabay,com Termin: 22-25 marca 2024

Turystyka

Koniec z bezpłatną Wenecją? Niebawem trzeba będzie opłacać tam podatki dla turystów

Wenecja jest szczególnym miastem we Włoszech, które zawsze odwiedza tysiące turystów. Jednak nowe przepisy z pewnością urlopowiczom się nie spodobają. Władze miasta postanowiły wprowadzić opłaty dla odwiedzających...

Wenecja wprowadza stałe opłaty dla turystów

Szykują się zmiany w "mieście zakochanych". Od stycznia 2024 roku działa specjalna strona internetowa, na której turyści mogą "zarezerwować" swój dzień w Wenecji. Jak wyjaśnia serwis National-Geographic.pl, przede wszystkim jest ona skierowana do tych turystów, którzy wybierają się na jednodniową wycieczkę bez noclegu na miejscu. Po uiszczeniu opłaty w wysokości 5 euro goście otrzymają kod QR, który będzie sprawdzany w siedmiu punktach kontrolnych na terenie miasta - relacjonuje Businessinsider.

A co z turystami, którzy chcą pobyć w Wenecji dłużej niż tylko jeden dzień? Jak się okazuje te osoby są w lepszej sytuacji, ponieważ opłata wstępu nie będzie ich dotyczyć, z racji tego że ich rachunek za nocleg będzie już uwzględniał opłatę za zakwaterowanie w Wenecji. Jednak pomimo to i tak będą musiały zarejestrować wycieczkę w celu otrzymania kodu QR.

Nowe opłaty, które odstraszą turystów?

Burmistrz Wenecji zapewnia, że nowy system rezerwacji i opłat nie ma na celu zniechęcania gości odwiedzających miasto. Jednak ma pomóc samorządowi w zarządzaniu krótkimi wycieczkami do miasta. Jednocześnie przyznał także, że po latach badania sytuacji, zbierania opinii od mieszkańców i poszukiwania najlepszego systemu, nadszedł czas na wdrożenie konkretnego planu działania. 

Sądzicie, że turyści będą zniechęceni nowymi opłątami?

QUIZ. Wiosenne przysłowia. Każdy zna odpowiedź na pierwsze pytanie, ale jedna jaskółka wiosny nie czyni!

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. Jaki ptak nie czyni wiosny?
Listen on Spreaker.