Koniec protestu przed TK 10.03.2021: Protestujące odkuły się od ogrodzenia [ZDJĘCIA]

2021-03-10 17:47

Koniec protestu kobiet 10.03.2021 przed Trybunałem Konstytucyjnym. Przez wiele godzin kilka osób było przypiętych do ogrodzenia przy al. Szucha. Protestujący zdecydowali się dobrowolnie odkuć, a pozostali uczestnicy manifestacji rozeszli się.

To kolejna odsłona strajku kobiet 10.03.2021. Od około południa trzy osoby były przypięte blokadami rowerowymi do ogrodzenia Trybunału Konstytucyjnego.

Strajk kobiet 10.03.2021

Protest trwał przez wiele godzin. Rozpoczął się około południa, a zakończył po godzinie 16. - Policjanci będący na miejscu zaapelowali do protestujących i zapytali się ich, czy dobrowolnie odkują się od ogrodzenia - poinformował podinsp. Robert Szumiata ze śródmiejskiej policji. - Na czas rozmów z protestującymi policjanci ściągnęli na miejsce karetkę pogotowia na wypadek, gdyby ktoś z protestujących potrzebował pomocy. Protestujący po kilkunastu minutach zdecydowali się dobrowolnie odkuć od ogrodzenia - dodał.

Po decyzji o dobrowolnym odpięciu się protestujących od ogrodzenia, pozostali uczestnicy manifestacji przed Trybunałem Konstytucyjnym także się rozeszli.

Zaostrzenie ustawy aborcyjnej

Protesty kobiet trwają od października ubiegłego roku. Są spowodowane decyzją Trybunału Konstytucyjnego ws. zaostrzenia ustawy aborcyjnej. Przez wiele miesięcy wyrok nie był opublikowany. Decyzja pod koniec stycznia znalazła się jednak w Dzienniku Ustaw. Zgodnie z wyrokiem, dokonanie aborcji w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niekonstytucyjne.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

PSYCHOTEST. Zagadki logiczne na wrodzoną inteligencję? Nic nie ukryjesz!

Pytanie 1 z 10
Jaki znak należy wstawić między cyfry 3 i 4, aby uzyskać liczbę większą od 3, a mniejszą od 4?
Raport z Anteny 10.03, godz.10
Źródło: Koniec protestu przed TK 10.03.2021: Protestujące odkuły się od ogrodzenia [ZDJĘCIA]