Kolejki ukraińscy uczniowie w stołecznych szkołach! Jest ich już ponad 10 tys.!

i

Autor: Konrad Traczyk Kolejki ukraińscy uczniowie w stołecznych szkołach! Jest ich już ponad 10 tys.!

Kolejni ukraińscy uczniowie w stołecznych szkołach! Jest ich już ponad 10 tys.!

2022-03-21 17:25

Ponad 10 tysięcy uczniów z Ukrainy znalazło już miejsce w stołecznych szkołach! Ta liczba z dnia na dzień stale się powiększa. Specjalne miejsca dla uchodźców przygotowało m.in. stołeczne Liceum nr 1. Przyjęto w nim 50 uczniów z Ukrainy. Łącznie, według danych ratusza, w Warszawie przebywa blisko 90 tys. ukraińskich dzieci w wieku szkolnym.

Stołeczne szkoły przyjmują Ukraińców

10 tysięcy dzieci z Ukrainy chodzi już do warszawskich szkół, a kolejne stołeczne placówki przyjmują je do swoich klas. Wsparcie dla uchodźców zaoferowało m.in. Liceum nr 1, do którego przyjęto 50 uczniów. - Najpierw musieliśmy zapewnić im buty, bo wielu przyjechało do Polski tylko z jedną parą - mówi dyrektor szkoły Andrzej Wyrozembski.

ESKA XD #044 - FAME MMA 13, BRACIA KLICZKO, MUZYKA DO BIEGANIA

- Potem musieliśmy zorganizować pomoc nie tylko w obiadach, ale już częstujemy naszych gości także śniadaniami. Już mają wyprawkę, już mają zeszyty - mają wszystko to, co powinien mieć uczeń. Rodzice naszych uczniów ufundowali im także stroje sportowe - mówi Andrzej Wyrozembski.

Ukraińcy w polskich szkołach

Ukraińscy uczniowie podkreślają, że w polskich klasach czują się dobrze i szybko udało im się znaleźć nowych kolegów.

Przyjechałem z Iwano-Frankiwska. Tęsknimy tutaj za rodzicami, ale bardzo dziękuję Polakom, że jest taka pomoc, że możemy chodzić do szkoły - mówi jeden z uczniów z Ukrainy.

QUIZ: Wiosna w PRL-u. Pamiętasz jak ją witano?

Pytanie 1 z 10
Imię Marzanna oznacza:

W Warszawie według szacunków ratusza przebywa 90 tysięcy dzieci i młodzieży w wieku szkolnym z Ukrainy.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Kolejni ukraińscy uczniowie w stołecznych szkołach! Jest ich już ponad 10 tys.!