Kolejna awaria ciepłownicza w Ursusie. Kiedy usterka zostanie usunięta?

2021-01-20 20:39 STAN PAP.
Kolejna awaria ciepłownicza w Ursusie. Kiedy usterka zostanie usunięta?
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Kolejna awaria ciepłownicza w Ursusie. Kiedy usterka zostanie usunięta?

Kolejna awaria w dostawach ciepła w stolicy. Mieszkańcy kilku ulic w Ursusie będą bez ogrzewania do późnego wieczora. To już druga awaria w dostawach ciepła w stolicy w środę. Mieszkańcy Warszawy mają też problem z dostawą ciepłej wody.

Kolejna awaria ciepłownicza na Jagiellońskiej w Warszawie

Kolejna awaria ciepłownicza w Ursusie

Spółka Veolia Energia Warszawa S.A. przekazała w środę wieczorem, że w okolicy ul. Zagłoby nastąpiła przerwa w dostawach ciepła. Cztery budynki na tej ulicy oraz po dwa na ulicach Keniga i Orląt Lwowskich są pozbawione ogrzewania. Przywrócenie dostaw ciepła planowane jest około o godz. 22. Wcześniej w środę doszło też do awarii w okolicy ul. Grzegorzewskiej. Tam też naprawa ma potrwać do godz. 22.

Czytaj także: Awaria rury ciepłowniczej na Pradze. Autobus zapadł się w jezdnię

Fala awarii w stolicy

Te awarie są już kolejnymi z serii w stolicy w ciągu ostatnich dni. W poniedziałek siedem budynków w Warszawie w rejonie ul. Solec było bez ogrzewania do wtorku rano. We wtorek w stolicy także doszło do awarii - kilkadziesiąt budynków w rejonie ul. Tynieckiej oraz w rejonie ul. Jagiellońskiej było bez ogrzewania.

Czytaj także: Awaria ciepłownicza w podstawówce na Pradze-Południe! "Przegraliśmy z mrozami"

Natomiast w piątek o uszkodzeniu rury sieci ciepłowniczej na ul. Jagiellońskiej ogrzewania nie było w ponad 60 praskich budynkach, później tego dnia do awarii doszło też na Kabatach, a jej skutki dotknęły prawie 20 budynków. Do kolejnej awarii sieci ciepłowniczej doszło także w sobotę na ul. Jagiellońskiej, krótko po naprawie poprzedniej.