Kierowcy jeżdżą za szybko! Miasto Jest Nasze apeluje o zmiany

i

Autor: Pixabay

"Kierowcy jeżdżą za szybko!" Miasto Jest Nasze apeluje o zmiany

2021-07-08 21:45

Nadmierna prędkość to główny powód wypadków - mówią członkowie stowarzyszenia Miasto Jest Nasze. Aktywiści przedstawiają szokujące statystyki z warszawskich ulic i apelują o zmiany. Jakie?

Rolnicy. Podlasie. Ile zarabiają bohaterowie serialu? | ESKA XD - Hotplota #26

Nadmierna prędkość na stołecznych drogach

Warszawscy kierowcy - noga z gazu! O to apelują aktywiści ze stowarzyszenia Miasto Jest Nasze i zwracają się do premiera o wyższe kary dla kierowców przekraczających prędkość. "Nie trzeba mieć fotoradaru, aby zauważyć, że po ulicach Warszawy jeździ się za szybko":

- Możemy się z tym spotkać w każdej dzielnicy Warszawy. Kiedy mamy otwarte okna, słyszymy wyścigi samochodów po nocach na naszych, warszawskich ulicach - mówi Kamila Gołdyka z Miasto Jest Nasze.

Czytaj także: Strefa Płatnego Parkowania zostanie na Woli i Pradze-Północ. Jest decyzja sądu!

Sonda
Czy wprowadzenie odpłatności za usługę przy szczepieniu to dobre rozwiązanie?

Ilu kierowców w Warszawie przekracza dozwoloną prędkość?

Potwierdzają to dane Zarządu Dróg Miejskich, który w zeszłym roku sprawdził, jak często stołeczni kierowcy przekraczają prędkość. Pandemia koronawirusa opustoszyła ulice, a to skłoniło kierowców do szybszej jazdy.

- Ulice były luźniejsze, a kierowcy mogli się na nich zdecydowanie za bardzo rozpędzić. Spośród prawie półtora miliona zarejestrowanych pojazdów, prędkość przekroczyło prawie dwie trzecie z nich - mówi Mikołaj Pieńkos z Zarządu Dróg Miejskich.

Dlatego aktywiści apelują o zwiększenie kar dla piratów drogowych. Teraz maksymalny mandat za przekroczenie prędkości to pięćset złotych. Miasto Jest Nasze chce, by było to co najmniej pięć tysięcy złotych.

Warszawa w liczbach. Jak dobrze znasz stolicę?

Pytanie 1 z 6
W którym wieku Warszawa została założona?
Źródło: "Kierowcy jeżdżą za szybko!" Miasto Jest Nasze apeluje o zmiany