Kawa

i

Autor: pixabay.com Kawa

Kawa w Warszawie - czy stolica jest miastem kawoszy? Odpowiedź daje ten ranking

2021-07-16 13:34

Miejsc w Warszawie, w których można wypić wyśmienitą kawę nie brakuje, a czarny napój bogów dostaniemy tu zaparzony na wszystkie możliwe sposoby. Jak jednak wypada Warszawa na tle innych miast? Dowiadujemy się tego z rankingu najbardziej zwariowanych na punkcie kawy stolic Europy

Kawiarnie w Warszawie - są ich bez wątpienia setki! W każdej dzielnicy bez trudu znajdziemy kawiarnię, w której dostaniemy napój przyrządzony tak, jak lubimy: espresso, americano, kawa po turecku, kawa po wietnamsku, z ekspresu, przelewowa, z praski francuskiej i tak dalej i tak dalej. Wydawać by się mogło, że przez Warszawę płynie rzeka kofeiny. Okazuje się jednak, że nie jesteśmy najbardziej zwariowaną na punkcie kawy stolicą. Serwis Brew Smartly, który poświęcony jest w całości kawie i sposobom jej parzenia, przygotował ranking europejskich miast, które mają totalnego fioła na punkcie czarnego napoju. Pierwsze miejsce może was zaskoczyć!

Odebrała złodziejom torebkę. "Wbiłam im szpony"

Nie możecie żyć bez kawy? Zamieszkajcie w Amsterdamie

W rankingu Brew Smartly wzięto pod uwagę liczbę kawiarni na 100 000 mieszkańców oraz cenę importu kawy w przeliczeniu na jednego mieszkańca. W ten sposób stworzono zestawienie najbardziej "kawowych" stolic Europy. Co zaskakujące, na pierwszym miejscu znalazł się Amsterdam! W stolicy Holandii na 100 000 osób przypada 116 kawiarni. Natomiast by zaspokoić kawowe zapotrzebowanie jednego mieszkańca Amsterdamu, trzeba importować ziarna za 220,44 dolarów! Drugie i trzecie miejsce zajmują Dublin i Berno. Wysoko jest też Praga (5. miejsce). A gdzie w rankingu znajduje się Warszawa?

Warszawa w liczbach. Jak dobrze znasz stolicę?

Pytanie 1 z 6
W którym wieku Warszawa została założona?

Warszawa bliżej końca zestawienia

Warszawa nie może konkurować z miastami na szczycie zestawienia. Ciężko będzie też powalczyć o wejście do pierwszej 20-tki. Na 40 miast Warszawa jest 27. Nie ma jednak powodu do narzekania. Kto chce napić się kawy w Warszawie, na pewno znajdzie dla siebie odpowiednie miejsce. Pełen ranking znajdziecie w serwisie Brew Smartly.

Przeczytaj też: PRACA ZDALNA - Warszawa w rankingu najlepszych miast do pracy zdalnej

Przeczytaj też: Warszawa w rankingu stresujących miast - jak wypadła stolica? Będziecie zaskoczeni!

Źródło: Kawa w Warszawie - czy stolica jest miastem kawoszy? Odpowiedź daje ten ranking