Kawa

i

Autor: Pixaby

Jakie kawy najczęściej piją Polacy? To te smaki podbiły serca!

2024-02-14 12:46

Niezależnie od pory dnia, nic nie pobudza zmysłów tak jak filiżanka ulubionej kawy. To szansa na oderwanie od codziennych obowiązków i chwila tylko dla siebie. Nespresso od lat doskonale odpowiada na potrzeby swoich klientów, oferując wysokiej jakości ekskluzywne menu kawowe. Bez względu na preferencje, każdy znajdzie w nim swojego ulubieńca. Po jaką kawę najchętniej sięgają Polacy? Poznaj kawowych ulubieńców największych miast w Polsce i odkryj swój niezapomniany smak świeżej kawy!

Dla pasjonatów kawy każda filiżanka to wyjątkowa podróż do świata różnorodnych smaków i aromatów. Doskonała kawa Nespresso nie jest dziełem przypadku, a kluczem do sukcesu jest dążenie do perfekcji na każdym etapie – od kawowca do filiżanki – tworząc kawy idealnie dopasowane do różnorodnych preferencji. O smaku i aromacie kawy decyduje wiele czynników, z których każdy ma istotne znaczenie dla ostatecznego doznania podczas degustacji. Nespresso, dbając o najwyższą jakość, dokonuje starannej selekcji ziaren Arabiki i Robusty, biorąc pod uwagę ich pochodzenie, warunki uprawy oraz późniejsze procesy suszenia i wypalania. Każdy teren jest inny, a to terroir warunkuje profil aromatyczny i dominujące nuty. Na ostateczny efekt wpływ ma także stopień wypalenia, który determinuje i równoważy intensywność kwasowości lub goryczy mieszanki. Odpowiednio zmielona kawa trafia do hermetycznie zamkniętych aluminiowych kapsułek Nespresso, tym samym zachowując świeżość aromatu do momentu uwolnienia. Dzięki tym staraniom każda filiżanka z Nespresso to opowieść, która nieprzerwanie kradnie serca kawowych koneserów na całym świecie.

Short - Poranek - Mikroapartament | Eska Rock

Ile miast, tylu ulubieńców. Poznaj wybory mieszkańców największych polskich miast!

Jak się okazuje – kawa to także część kultury i stylu życia, co udowadniają tendencje wyborów mieszkańców polskich miast. Od Krakowa, przez Katowice, Wrocław, Warszawę, Poznań aż po Trójmiasto – każde z nich ma swój unikalny charakter, styl i codzienność. Nie ulega wątpliwości, że łączy je miłość do świeżo parzonej kawy, która pobudza zmysły i dodaje energii na cały dzień. Jakie smaki i aromaty zawładnęły zmysłami ich mieszkańców i co kryje się za ich wyborami?

Kraków: Ispirazione Napoli. Aromat neapolitańskiej tradycji

Ispirazione Napoli to smak i aromat wąskich uliczek Neapolu, a teraz także Krakowa. Ta wyraźna woń, płynąca z ciemnego palenia ziaren, to hołd dla tradycji kawowego świata. Gęstą konsystencję i kremowe wykończenie uzupełnia wyczuwalna gorycz, co stawia kapsułki Napoli na podium w zakresie intensywności. Starannie wyselekcjonowane ziarna Robusty z Ugandy z domieszką Arabiki poddawane są intensywnemu procesowi palenia w Neapolu. Dzięki wiedzy i doświadczeniu miejscowych mistrzów kawa zyskuje wyjątkową moc. Po zaparzeniu staje się aksamitnie kremowa, a wraz  z parą unosi się intensywny aromat goryczki, obok którego nie da się przejść obojętnie.

Katowice: Costa Rica. Esencja Kostaryki w filiżance

Master Origin Costa Rica to podróż przez słodowo-słodkie nuty zbożowe, odkrywająca niezwykłą harmonię smaku Kostaryki, w którym zamiłowali się mieszkańcy Katowic. Ten wyjątkowy charakter i intensywność aromatów czerpane są z głębi lasów deszczowych i wulkanicznych źródeł Orosi. Wilgotne otoczenie lasów tropikalnych w górach Kostaryki gwarantuje wyjątkowy proces moczenia ziaren, podbijając aromaty już  w pierwszych etapach powstawania. Proces palenia kawy Master Origin Costa Rica dzielony jest na dwie partie. Pierwsza z nich objęta jest średnimi temperaturami, tym samym wydobywając słodkie nuty zbożowe, a druga poddawana jest intensywniejszym procesom, w efekcie uzupełniając mieszankę głębszym i intensywniejszym smakiem.

Wrocław: Melozio. Delikatna harmonia smaku

Melozio to doznanie kremowej pianki, aromatycznej nuty i miodowej słodyczy, której nie oparli się mieszkańcy Wrocławia. Ta harmonijna kompozycja oferuje delikatny aromat zbożowy, który sprawdzi się  u wszystkich wielbicieli łagodnych smaków. Ziarna Arabiki z Ameryki Łacińskiej gwarantują delikatne i słodkie nuty zbożowe z kremowym wykończeniem. Aromat tej kompozycji uzupełniają delikatnie wypalone brazylijskie ziarna Bourbon obrabiane metodą Pulped Natural. To delikatna czarna kawa, która świetnie sprawdzi się w wersji klasycznego Americano lub przedłużonej, dzięki czemu oferuje jeszcze dłuższe chwile degustacji.

Warszawa i Trójmiasto: Ispirazione Roma. Smak wiecznego miasta

Ispirazione Roma to mieszanka, która zawładnęła nie tylko tradycyjnymi rzymskimi kawiarniami, lecz także podniebieniami mieszkańców Warszawy i Trójmiasta. To połączenie intensywnych aromatów, stłumionych elegancją tajemnicy, dającej namiastkę kwaskowości. Łączy w sobie bogactwo smaku z harmonijną subtelnością. Jasne palenie ziaren przenosi kawoszy w świat tętniącego życiem Wiecznego Miasta – Rzymu. Klasyczne espresso gwarantuje zrównoważony smak, łącząc walory Arabiki i Robusty z Brazylii  (w proporcjach 70/30) w towarzystwie meksykańskiej Arabiki z Ixhuatlan. Rosnące na bogatych glebach wulkanicznych zapewniają subtelne aromaty owoców cytrusowych. Prowadzone są przez główne nuty drzewne i zbożowe, z którymi stanowią płynną kompozycję, zapewniającą esencję w każdej kropli.

Poznań: Volluto. Słoneczna strona kawowego świata

Kawa Volluto to kompozycja orzeźwiających smaków i aromatów, które zawitały w sercach mieszkańców Poznania. Delikatne nuty czerwonych owoców i herbatników zachwycą wszystkich tych, którzy cenią łagodne doznania kawowe. Świetnie smakuje w formie klasycznego espresso, a dodane mleko nie burzy słodyczy, stanowiąc spójną całość. Niezwykłe połączenie brazylijskiej i kolumbijskiej Arabiki stanowi źródło słodkich i owocowych nut. Harmonię smaku zapewnia średni stopień wypalenia ziaren, wydobywając elegancki aromat zbóż i herbatników. Plantacja w Brazylii uczestniczy w programie AAA, co potwierdza jej jakość, a kolumbijska kawa zachowuje łagodne smaki owocowe, dzięki starannemu płukaniu i suszeniu na słońcu.

O Nespresso

Kawa Nespresso to synonim najwyższej jakości i świeżości kawy. Starannie dobrane mieszanki ziaren z różnych zakątków świata nadają jej niezapomniany smak. Ochrona świeżości jest kluczowa, dlatego marka wykorzystuje hermetycznie zamknięte aluminiowe kapsułki, które najlepiej zabezpieczają kawę przed dostępem do tlenu, wilgoci i światła. Ponadto marka od ponad 30 lat inwestuje w dedykowany system recyklingu, dając klientom możliwość łatwego zwrócenia zużytych kapsułek, dzięki czemu zarówno fusy kawy, jak i aluminium dostają drugie życie. W 2022 roku Nespresso otrzymało certyfikat B Corp, który odzwierciedla zaangażowanie marki w produkcję wysokiej jakości produktów z poszanowaniem środowiska i społeczności.

Sprawdź listę numerów, które pobudzą Cię równie dobrze, co kawa!