Tatuaż

i

Autor: Pixabay

Jak wygląda proces robienia tatuażu w powiększeniu? Trudno oderwać wzrok

2023-09-01 20:14

Kiedyś kojarzony ze środowiskami przestępczymi, a dziś po prostu popularna forma zdobienia ciała – tatuaż w XXI wieku przestał w Polsce przerażać i odrzucać, a wraz z jego akceptacją ogromnie wzrósł poziom jego wykonywania, higiena i bezpieczeństwo. Jak to jednak realnie „działa”? To pytanie, na które w końcu możemy odpowiedzieć za pomocą materiały wideo.

Jak głęboko barwnik wnika w skórę? Jak szybko uderzają igły w elektrycznej maszynce? O takich rzeczach można mówić, jednak zupełnie innym doświadczeniem jest zobaczenie tego w zwolnionym tempie i warunkach iście laboratoryjnych. Twórcy filmów z kanału The Slo Mo Guys wykorzystali żel balistyczny, przeznaczony do testowania broni palnej i imitujący swoimi właściwościami ludzkie ciało. Za jego pomocą sfilmowali w zwolnionym tempie jak wygląda praca maszynki do tatuażu na skórze.

Dla nas to fascynujący obraz szczególnie, że w naszej redakcji nie brakuje „pokolorowanych” osób. Z drugiej strony zawsze przekonujemy, że decyzja o tatuażu powinna być podejmowana świadomie i po rozważeniu wszystkich „za” i „przeciw”. Niezależnie od tego, czy nam się to podoba, czy nie – nie polecamy ulegać presjom społecznym i modom. Doradzamy jednak: jeśli planujecie „dziarę” to nie oszczędzajcie, by potem nie żałować, nie mieć problemów zdrowotnych albo zakrywać potem inną pracą. A teraz zobaczcie jak niesamowicie wygląda praca maszynki w zwolnionym tempie!