Nadaj imię... TRAMWAJOWI! Trwa konkurs na nazwę dla nowych pojazdów

2021-09-17 13:33

Pierwsze ze 123 nowych tramwajów wyprodukowanych przez Hyundai Rotem Company wyjadą niebawem na warszawskie torowiska. Na tę okoliczność Ratusz i Tramwaje Warszawskie organizują konkurs na nazwę dla nowych pojazdów! Z naszego artykułu poznacie jego szczegóły.

Nowe tramwaje dla Warszawy już niedługo pojawią się na torowiskach. Pojazdy wyprodukowane przez Hyundai Rotem Company będą wyjątkowo ciche, ekonomiczne i - co najważniejsze - wygodne dla pasażerów i pasażerek. Pierwsze dwa składy dostarczono do stolicy pod koniec czerwca i uzyskały już homologacje. Nie będą jednak poruszać się po mieście bez... nazwy! Ratusz i Tramwaje Warszawskie chcą nadać pojazdom imię, dzięki któremu z łatwością będzie można odróżnić nowe pojazdy. W tym celu zorganizowano konkurs, w którym udział wziąć mogą mieszkańcy i mieszkanki Warszawy. Gdzie i do kiedy zgłaszać propozycje? Tego dowiecie się z dalszej części artykułu.

Sedno Sprawy - Adrian Zandberg

Nadaj imię tramwajom - gdzie i do kiedy zgłaszać propozycje?

Konkurs oficjalnie ogłosił Rafał Trzaskowski, prezydent m. st. Warszawy:

Chcemy, by nazwa nowych tramwajów jak najlepiej odzwierciedlała ducha naszego miasta oraz jego mieszkańców. Serdecznie zapraszam warszawianki i warszawiaków do udziału. Swoje propozycje możecie przesyłać zarówno elektronicznie, za pomocą formularza na stronie internetowej naszego przewoźnika lub tradycyjnie, wypełniając druk na pl. Narutowicza w Warszawie, podczas sobotnich obchodów Dni Transportu Publicznego.

Nadesłanym propozycjom przyjrzy się kapituła konkursowa. W skład jury wchodzą: prof. Grażyna Majkowska - Uniwersytet Warszawski, prof. Jerzy Bralczyk - Uniwersytet Warszawski, Łukasz Ostoja-Kasprzycki - portal PoWarszawsku oraz Katarzyna Strzegowska – dyrektorka Zarządu Transportu Miejskiego i Konrad Niklewicz - członek zarządu Tramwajów Warszawskich.

Najpierw wybranych zostanie 5 propozycji. Zwycięska nazwa zostanie wyłoniona spośród nich w drodze głosowania za pośrednictwem Facebooka Tramwajów Warszawskich. Jej autorka bądź autor otrzymają nagrodę.

Propozycje nazwy może zgłaszać każda pełnoletnia osoba fizyczna, mająca pełną zdolność do czynności prawnych. Drogą elektroniczną - za pomocą formularza znajdującego się na stronie internetowej Tramwajów Warszawskich (do 30 września), a także podczas obchodów Dni Transportu Publicznego, odbywających się 18 września br., w godzinach 12.00 – 18.00 na Placu Narutowicza w Warszawie. Regulamin znajdziecie na stronie konkursu.

Źródło: um.warszawa.pl

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Nadaj imię... TRAMWAJOWI! Trwa konkurs na nazwę dla nowych pojazdów