Koncert zespołu Kult podczas festiwalu Pol'and'Rock Festival

i

Autor: Baza mediów WOŚP Koncert zespołu Kult podczas festiwalu Pol'and'Rock Festival

"Gloria Artis dla Bayer Full". Mocne słowa Owsiaka o dotacjach dla artystów

2020-11-17 17:07

Kontrowersyjna wypowiedź lidera zespołu Bayer Full i kontrowersyjna odpowiedź Jurka Owsiaka. Chodzi o dotacje przyznane przez rząd artystom. Niektóre zespoły miały otrzymać na konto gigantyczne sumy, wśród nich m.in. Sławomir Świerzyński z Bayer Full. Gwiazda disco polo skrytykowała zespoły, które nie poprosiły wsparcie. A szef WOŚP odbił piłeczkę. "Gloria Artis dla Bayer Full" - skomentował szef Jurek Owsiak.

Gwiazdy disco polo bez kasy z Funduszu Wsparcia Kultury? "Będzie dobrze" Adama Federa, odc. 154

"Gloria Artis dla Bayer Full"

W sieci pojawił się kontrowersyjny komentarz Jurka Owsiaka. Dotyczy dotacji, które mieli otrzymać od rządu artyści. Wśród nich m.in. zespół Bayer Full. Na konto zespołu disco polo miało trafić ponad pół miliona złotych. O dotację nie starało się wielu artystów, m.in. zespół Kult z Kazikiem Staszewskim na czele twierdząc, że byłoby to nieuczciwe. Decyzję Kazika wyśmiał lider Bayer Full twierdząc, że płyt Kultu nikt nie chciałby kupić. I właśnie odpowiedzią na te słowa jest komentarz Jurka Owsiaka.

Czytaj także: Kora wraca do koncertowania?! Jak powstał hologram słynnej artystki? [WIDEO]

QUIZ. Czy znasz teksty starych piosenek disco polo?

Pytanie 1 z 10
"świat nie wierzy łzom, szkoda naszych łez, świat nie wierzy łzom bo..."

Jurek Owsiak ostro o Bayer Full

- Gloria Artis dla Bayer Full Po wypowiedzeniu opinii na temat Kultu przez twórcę disco polo Sławomira Świerzyńskiego zainteresowanie wydaną przez nas i SP Records płytą jest ogromne. W tym momencie, w tej chwili złożyliśmy zamówienie na dotłoczenie 11 000 płyt Kultu z Pol'and'Rock Festival. Pierwszy nakład 8 000 boxów CD/DVD i 3000 winyli wyprzedał się w całości. Tę i inne płyty możecie kupić na stronie www.siemashop.pl i SP Records - napisał Jurek Owsiak.

Czytaj także: Za ślub w 2021 zapłacimy krocie! Gigantyczny wzrost cen odstraszy nowożeńców?

Szef WOŚP pokusił się o kilka ironicznych uwag. -Więc w sposób nietypowy dla całej dyskusji, która śmiga w internecie, mogę tylko prosić członka zespołu Bayer Full o dalsze wypowiedzi. Mało tego - podejrzewam, że może liczyć na order Gloria Artis od obecnie panującego Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Dawajcie Panowie obydwaj, ile wlezie, bo nadajcie na tych samych falach! - zakończył Owsiak.

Czy artyści dostaną dotacje?

Póki co Ministerstwo Kultury zdecydowało o przeprowadzeniu ponownej weryfikacji wniosków o dofinansowanie. Oznacza to, że dotacje zostały chwilowo wstrzymane.

Źródło: "Gloria Artis dla Bayer Full". Mocne słowa Owsiaka o dotacjach dla artystów