Pożar przy ulicy rolniczej, do któego doszło 28.03

i

Autor: Straż Pożarna Łomianki Pożar przy ulicy rolniczej, do któego doszło 28.03

Gigantyczny pożar w Łomiankach. Na miejscu 14 zastępów straży pożarnej

2021-03-29 18:09

Pożar w Łomiankach. Pali się dom jednorodzinny. Na miejscu jest 14 zastępów straży pożarnej. Ogień wybuchł przy ulicy Rolniczej. Nie ma informacji o ofiarach.

Pożar w Łomiankach. Na miejscu jest czternaście zastępów straży pożarnej. Próbują gasić pożar zarówno z ziemi, jak i z drabin. - Na miejscu w pierwszym rzucie sześć zastępów, w chwili obecnej jest tam 14 zastępów. Strażacy próbują zlokalizować źródło pożaru. Mieszkańcy budynku przed przyjazdem straży pożarnej opuścili dom - informuje Kazimierz Jaworski z zespołu prasowego komendy straży pożarnej w powiecie Warszawskim.

Czytaj także: Wejście na mszę tylko z zaproszeniem i spowiedź przez okno. Tak wygląda Wielkanoc 2021

Do pożaru przy tej samej ulicy doszło także dzień wcześniej. - Tuż przed godziną pierwszą w nocy zostaliśmy zaalarmowani po raz trzeci w tym miesiącu pod ten sam adres, w Łomiankach przy ul. Rolniczej. Tym razem, po dojeździe naszego pierwszego zastępu zastaliśmy rozwinięty pożar drewnianego pustostanu, który mieliśmy bardzo dobrze rozpoznany z poprzednich interwencji. Nasze pierwsze działania skupiły się na obronie budynku na sąsiadującej działce. W miarę docierania na miejsce kolejnych zastępów wprowadzano kolejne prądy wody w natarciu z zewnątrz, a po zawaleniu się konstrukcji przystąpiono do przegrzebywania i przelewania zgliszczy. Z uwagi na dużą ilość siana, pogorzelisko na koniec zostało pokryte warstwą piany ciężkiej - informują strażacy.

Zobacz zdjęcia z pożaru pustostanu:

Na tę chwilę nie ma informacji, by pożary były ze sobą powiązane.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy! Zapraszamy też do śledzenia naszej nowej strony na Facebooku!

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Wyspa, półwysep, a może rzeka? Dasz radę bezbłędnie rozpoznać po nazwie?

Pytanie 1 z 20
Wisła to nie tylko rzeka, ale także...
Raport z anteny 29.03, godz.10
Źródło: Gigantyczny pożar w Łomiankach. Na miejscu 14 zastępów straży pożarnej