Gazeta Dzieci. Piszcie o wszystkim, co Was niepokoi, denerwuje, zachwyca

i

Autor: Gazeta Dzieci, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie Gazeta Dzieci, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

Gazeta Dzieci. "Piszcie o wszystkim, co Was niepokoi, denerwuje, zachwyca"

2021-03-24 10:50

Gazeta Dzieci, czyli pismo pisane przez dzieci dla dzieci to projekt realizowany w ramach stypendium artystycznego m.st. Warszawy. "Piszcie do nas, piszcie zewsząd" - zachęca pomysłodawczyni projektu. "Jesteśmy po to, abyście napisali o wszystkim co Was niepokoi, denerwuje, zachwyca, czym chcecie się podzielić czy pochwalić" - dodaje.

W Muzeum nad Wisłą pojawiła się skrzynka, do której dzieci mogą wrzucać przygotowane przez siebie listy i rysunki. Na ich podstawie zostanie stworzyma wspólnie Gazeta Dzieci. "Jesteśmy po to, abyście napisali o wszystkim, co Was niepokoi, denerwuje, zachwyca, czym chcecie się podzielić czy pochwalić. Piszcie do nas, piszcie zewsząd – z małych miejscowości i dużych miast, z bloków, wieżowców, segmentów, bliźniaków, domów ceglanych i drewnianych, glinianych i z wielkiej płyty. Dzielcie z nami swój świat" - mówi pomysłodawczyni i opiekunka gazety Jaśmina Wójcik. "Wraz z naszą redakcją stworzymy z listów gazetę do czytania przez Was i Waszych rówieśników i rówieśnic z całej Polski. Zaproście nas do siebie, uchylcie Wasze serca, uwolnijcie umysły. Piszcie starannie, żebyśmy mogli Was rozczytać. Błędami się nie przejmujcie, tak jak i my nie przywiązujemy do nich żadnej wagi. Niech głos dzieci zapełni karty nowej gazety, tak jak to miało miejsce prawie już sto lat temu w “Małym Przeglądzie” redagowanym przez Janusza Korczaka. To nim się inspirujemy, jego wspominamy". Te same wątpliwości i lęki podzielamy – czy podołamy? czy dzieci zechcą pisać? czy starczy im zapału? Czy ktoś się będzie z nami dzielił swoimi (nawet najbłahszymi) troskami, myślami, radościami? Z nadzieją jednak patrzymy w jutro, wierząc niezmiennie w dzieci, w ich mądrość i głos - piszą organizatorzy.

Listy można przesyłać z całej Polski na adres Muzeum Sztuki Nowoczesnej - Oddział nad Wisłą. Ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 22, 00-390 Warszawa z dopiskiem Gazeta Dzieci.

Gazeta dzieci redagowana wraz z dziećmi inspirowana jest "Małym Przeglądem" Janusza Korczaka - jego założeniami, sposobem powstawania, długofalowością. "Mały Przegląd" był przedwojennym dodatkiem do "Naszego Przeglądu".

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Gazeta Dzieci. Piszcie o wszystkim, co Was niepokoi, denerwuje, zachwyca

i

Autor: Gazeta Dzieci, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie Gazeta Dzieci, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie
Piotr Pisula, Porozumienie Rezydentów: Niedzielski nie przygotował opieki zdrowotnej na III falę [Super Raport]
Sonda
Z jakiego serwisu korzystasz?
Źródło: Gazeta Dzieci. "Piszcie o wszystkim, co Was niepokoi, denerwuje, zachwyca"