Krzysztof Zalewski pocałował Ralpha Kamińskiego. Fryderyki 2021

i

Autor: AKPA Krzysztof Zalewski pocałował Ralpha Kamińskiego. Fryderyki 2021

FRYDERYKI 2021 rozdane! To był wieczór Krzysztofa Zalewskiego, który... obraził polityków!

2021-08-06 7:18

To był wieczór Krzyśka Zalewskiego. Artysta zgarnął wczoraj aż cztery Fryderyki. Najważniejsze polskie nagrody muzyczne wręczono w szczecińskiej Netto Arenie. Zalewski dostał nagrody w kategoriach: Album Roku Pop Alternatywny, Teledysk Roku, Producent Roku oraz Autor Roku. Zapytaliśmy go, która z tych statuetek jest dla niego najważniejsza.

- Autor waży najwięcej dla mnie. Może dlatego, że wpatrywałem się przez długie lata w Kasię Nosowską, a zawsze odbierała tego Fryderyka, więc jakoś szczególnie bliski jest mojemu sercu. Cieszę się, że zostałem doceniony tym bardziej że naprawdę piszących w Polsce dobre teksty jest sporo. - powiedział nam Krzysztof Zalewski.

Wśród nagrodzonych znaleźli się także Mata, który zgarnął dwie nagrody oraz Sanah, która odebrała Fryderyka za płytę "Królowa Dram". Statuetki otrzymali również m.in. Rosalie, Mela Koteluk i Taco Hemingway. Ten ostatni doceniony został za "Polskie Tango", które zostało utworem roku. Wszystkie wyniki znajdziecie TUTAJ.

Kryscina Cimanouska: Mój mąż jest już w drodze do Polski

Krzysztof Zalewski - pocałunek na scenie i wypowiedź o polityce

Wymarzoną statuetkę wręczył mu Ralph Kaminski, którego świeżo doceniony autor pocałował w usta. Następnie pozostawił również komentarz, odnoszący się do obecnej sytuacji politycznej. Na scenie poinformował, że wypada, by ,,jako autor roku powiedział coś autorskiego".

- Ci, którzy tak mówią, chyba mają rację: pięć gwiazdek, trzy gwiazdki i Konfederację.

Źródło: FRYDERYKI 2021 rozdane! To był wieczór Krzysztofa Zalewskiego, który... obraził polityków!