Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Canva

Ferie zimowe 2022. Terminy dla poszczególnych województw [DATY]

2022-01-08 14:31

Większość rodziców zaczyna myśleć o organizacji zimowego wypoczynku dla swoich podopiecznych. Ministerstwo Edukacji i Nauki zdecydowało na wprowadzenie innego rozwiązania, niż w ubiegłym roku. W tym roku dzieci z różnych województw zaczną ferie w różnych terminach. Sprawdź, kiedy zaczynają się ferie w twoim województwie.

Ferie zimowe 2022 – terminy dla województw

Ministerstwo Edukacji i Nauki zdecydowało, że ferie zimowe w 2022 roku odbędą się pomiędzy 17 stycznia a 25 lutego. W tym roku terminy ferii zimowych zostały wyznaczone odrębnie dla każdego z województw. Najszybciej na wypoczynek udadzą się uczniowie z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego. Najpóźniej na zimowy wypoczynek wybiorą się uczniowie z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego, śląskiego. Poniżej zamieszczamy dokładny terminarz ferii zimowych w roku 2022.

Ferie zimowe 2022 – terminy.

  • 17 – 30 stycznia

Województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie.

  • 24 stycznia – 6 lutego

Województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie.

  • 31 stycznia – 13 lutego

Województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie.

  • 14 – 27 lutego

Województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Ferie zimowe 2022. Terminy dla poszczególnych województw [DATY]