MIELEC: Kibicuj naszym podczas meczu Polska-Szwecja, zaszczep się w przerwie!

i

Autor: Pixabay.com

Euro 2021 – z kim i kiedy Polska może zagrać w 1/8 finału?

2021-06-23 8:55

Euro 2021 – z kim i kiedy Polska może zagrać w 1/8 finału? Tego dowiemy się dzisiaj, ponieważ Euro 2021 wchodzi w decydującą fazę rozgrywek. Przed nami ostatni mecz polskiej kadry w fazie grupowej na tegorocznych Mistrzostwach Europy. Dziś Polska mierzy się ze Szwecją i tylko wygrana daje nam awans z grupy. W 1/8 finału czekają już na nas potencjalni rywale. Jeżeli wszystko potoczy się po naszej myśli to znamy już przeciwnika. To finalista ostatnich Mistrzostw Świata. Kiedy moglibyśmy zagrać kolejny mecz?

Dzisiaj mecz Polska – Szwecja. O godzinie 18.00 na stadionie w Sankt Petersburgu rozpocznie się spektakl, na który wszyscy czekamy. Dowiemy się, czy kadra Paulo Sousy gra dalej w finałach Euro 2021, czy był to nasz ostatni mecz na tegorocznych mistrzostwach. Wczoraj po ostatnim przedmeczowym treningu wszyscy nasi zawodnicy udali się do Rosji, gdzie oczekują. Przypomnijmy, że na tym stadionie rozpoczynaliśmy rozgrywki meczem z reprezentacją Słowacji, który nie zakończył się dla nas dobrze. Czy dzisiaj będzie inaczej? Miejmy nadzieję! Jeżeli tak się stanie to znamy potencjalnego rywala Polaków w dalszej fazie Euro 2021. Rywal, który czeka na dzisiejsze rezultaty grupy E to mocny zespół. Podczas ostatnich Mistrzostw Świata zajął drugie miejsce i przegrał tylko z najmocniejszą wówczas reprezentacją Francji. Z kim i kiedy moglibyśmy zagrać w 1/8 finału?

Spis treści

  1. Euro 2021 – z kim możemy zagrać w 1/8 finału?
  2. Euro 2021 – kiedy możemy zagrać w 1/8 finału?

CZYTAJ TAKŻE: Mecz Polska - Szwecja Euro 2021. Transmisja ONLINE i TV. O której ostatni mecz grupowy Polaków?

Euro 2021 – z kim możemy zagrać w 1/8 finału?

Przyjmując, że Polska wygra dzisiejsze spotkanie, a także Hiszpanie pokonają Słowacją nasza reprezentacja zajmie wówczas drugie miejsce w grupie i niemal pewnym jest to, że najważniejszą fazę Euro 2021 rozpoczniemy meczem z Chorwacją. Pewni awansu Chorwaci czekają na rezultaty grupy E. Jeżeli wygramy dzisiaj ze drużyną „Trzech Koron”, a Hiszpanie potkną się na Słowacji to mamy szanse nawet na pierwsze miejsce. Taki scenariusz jest dla nas korzystniejszy jednak mniej prawdopodobny. Gdyby jednak tak się stało to naszym rywalem będą zespoły, które zajmą trzecie miejsce w grupach A/B/C/D, czyli:

  • Szwajcaria
  • Finlandia
  • Ukraina
  • Czechy

Wszystko może się zmienić, ponieważ aktualnie zarówno Finlandia jak i Ukraina są praktycznie bez szans na dalszą grę. Nie zmienia to faktu, że potencjalnymi rywali pozostają dla nas Szwajcarzy i Czesi. O tym dowiemy się już dzisiaj. Przypomnijmy, że Szwedzi są już pewni awansu minimum z trzeciego miejsca.

Euro 2021 – kiedy możemy zagrać w 1/8 finału?

Gdyby Polacy zajęli pierwsze miejsce w grupie E to w mecz o ćwierćfinał zagramy 29 czerwca w Glasgow. Druga pozycja w tabeli sprawi, że reprezentacja Polski zagra 28 czerwca w Kopenhadze

Szczęsny przyłapany z papierosem. Co Sousa na to?
Źródło: Euro 2021. Z kim i kiedy Polska może zagrać w 1/8 finału?