Euro 2021. Wiadomo już, kto będzie sędzią głównym podczas meczu Polska - Słowacja

i

Autor: PAP/Adam Warżawa Euro 2021. Wiadomo już, kto będzie sędzią głównym podczas meczu Polska - Słowacja

Euro 2021. Wiadomo już, kto będzie sędzią głównym podczas meczu Polska - Słowacja

2021-06-12 14:54

Euro 2021. Wiadomo już, kto będzie sędzią głównym pierwszego meczu Polska - Słowacja w grupie E piłkarskich mistrzostw Europy. Spotkanie odbędzie się w najbliższy poniedziałek (14 czerwca) o godzinie 18.00 w Sankt Petersburgu. Szczegóły w artykule.

Mecze Polski na EURO 2021 to najważniejsze wydarzenia dla wszystkich fanów piłki nożnej w Polsce. Biało-Czerwonych czekają trzy spotkania - ze Słowacją, Hiszpanią oraz ze Szwecją. Pierwszy mecz Polska - Słowacja w grupie E odbędzie się w poniedziałek (14 czerwca) o godzinie 18.00 w Sankt Petersburgu. Sędzią głównym będzie Rumun Ovidiu Hategan. Jego asystentami będą Radu Ghinguleac i Sebastian Gheorghe. Na sędziego technicznego wyznaczony został z kolei Istvan Kovacs.

Przed pierwszym meczem Polski nie odbędzie się jednak oficjalny trening w Sankt Petersburgu. Taką decyzję podjęła UEFA - poinformował team menedżer piłkarskiej reprezentacji Jakub Kwiatkowski. 

- Petersburg jest wyjątkiem, tam mecze są rozgrywane co dwa dni. UEFA podjęła taką decyzję, aby wyrównać szansę i nie ma oficjalnych treningów na stadionie w Petersburgu. UEFA zaproponowała boisko alternatywne, ale uznaliśmy, że to nie ma żadnego sensu. Wolimy zostać w Gdańsku i trenować na miejscu - wyjaśnił Kwiatkowski podczas sobotniej konferencji prasowej.

Raport z anteny 11.06, godz.10

W niedzielę o godz. 10 na Polsat Plus Arenie odbędzie się oficjalny trening, a po jego zakończeniu zawodnicy wrócą do hotelu, zjedzą obiad. Wyjazd na lotnisko zaplanowano na 13.45.

Zespół wróci do kraju bezpośrednio po poniedziałkowym meczu ze Słowacją. Taka sama sytuacja będzie miała miejsce po ostatnim spotkaniu fazy grupowej ze Szwecją również w Sankt Petersburgu. - Na mecz z Hiszpanią do Sewilli polecimy rano w przeddzień spotkania, tam odbędziemy normalny trening - wyjaśnił.

Źródło: Euro 2021. Wiadomo już, kto będzie sędzią głównym podczas meczu Polska - Słowacja