Wembley

i

Autor: Cyfra Sport Wembley

EURO 2020: Finał EURO nie odbędzie się w Londynie? UEFA szuka innego stadionu? DLACZEGO?

2021-06-18 13:31

UEFA ma plan awaryjny na zastąpienie Wembley w roli gospodarza finału piłkarskich mistrzostw Europy. Może tak się stać, jeżeli Wielka Brytania nie zgodzi się zwolnić z kwarantanny przybywających do Londynu kibiców. Według mediów - opcją rezerwową jest Budapeszt.

Organizatorzy turnieju prowadzą negocjacje z brytyjskim rządem, który przełożył planowane wcześniej na 21 czerwca zniesienia ograniczeń związanych z COVID-19.

Finał ME ma się odbyć 11 lipca na Wembley, podobnie jak wcześniej półfinały.

Władze europejskiej federacji wciąż mają nadzieję, że wszystko przebiegnie zgodnie z terminarzem.

"Zawsze istnieje plan awaryjny, ale jesteśmy pewni, że ostatni tydzień turnieju odbędzie się w Londynie - oświadczyła UEFA.

Wojciech Szczęsny z papierosem w ustach przed meczem Polska - Hiszpania.

"Times" poinformował w piątek, że jeśli kibice nie zostaną zwolnieni z obowiązku kwarantanny, alternatywnym miejscem rozważanym przez UEFA jest Budapeszt.

Ewentualna zmiana gospodarza finału byłaby dużym zaskoczeniem, ale media przypominają, że Budapeszt - gospodarz czterech meczów tegorocznego turnieju - organizuje spotkania z pełną frekwencją, sprzedając bilety kibicom, którzy zostali zaszczepieni lub mają negatywne testy na COVID-19.

Stolica Węgier była również awaryjnym stadionem dla wielu meczów Ligi Mistrzów w poprzednim sezonie, gdy z powodu ograniczeń związanych z koronawirusem nie mogły odbywać się na pierwotnie wyznaczonych stadionach.

Co wiesz o Mistrzostwach Europy?

Pytanie 1 z 10
W którym roku po raz pierwszy rozegrano EURO?

"Węgierscy organizatorzy koncentrują się na organizacji czterech meczów w Budapeszcie. Jednak... MLSZ jest gotowe do organizacji każdego wydarzenia piłkarskiego na wysokim szczeblu" – powiedział Reuterowi rzecznik tamtejszej federacji piłkarskiej (MLSZ).

Źródło: EURO 2020: Finał EURO nie odbędzie się w Londynie? UEFA szuka innego stadionu? DLACZEGO?