krab tęczowy

i

Autor: strazmiejska.waw.pl krab tęczowy

Ekopatrol odłowił KRABA TĘCZOWEGO - nie zgadniecie, gdzie się schował!

2021-10-19 14:59

Ten piękny okaz kraba tęczowego został niedawno odłowiony przez Ekopatrol. Choć członkowie oddziału przyzwyczajeni są do chwytania egzotycznych zwierząt, tym razem nawet oni musieli być zaskoczeni. Nie mogli się bowiem spodziewać zwierzęcia w takim miejscu! Więcej na ten temat w artykule.

Krab tęczowy (Cardisoma armatum lub Cardiosoma armatum, inna nazwa: krab trójkolorowy) – zamieszkuje północno-zachodnią, nadmorską cześć Ameryki Południowej (Brazylia, Surinam, Gujana, Wenezuela) oraz Morze Karaibskie z występującymi na nim wyspami i podzwrotnikowe regiony Oceanu Atlantyckiego. Skorupiak, ze względu na swój piękny wygląd, jest często spotykany w hodowlach. Ten widoczny na zdjęciu postanowił jednak opuścić bezpieczne terrarium i udać się w pełną przygód i niebezpieczeństw podróż po... pionie kanalizacyjnym. Dalszą jego wędrówkę przerwali członkowie ekopatrolu, którzy przyjechali na wezwanie do jednego z mieszkań na terenie Pragi-Południe. Zadzwoniła po nich mieszkanka zaniepokojona dziwnymi odgłosami. Na szczęście nie było trzeba rozbijać ścian. Okazało się bowiem, że zwierzę wybrało sobie bezpieczne, choć dość zaskakujące miejsce na spoczynek.

Poradnik Zdrowie - Kategorie depresji

Krab wśród wodomierzy

Całą historię opisano na stronie warszawskiej straży miejskiej. Funkcjonariuszka i funkcjonariusz ekopatrolu przyjechali do jednego z mieszkań na Pradze-Południe. Szybko udało im się zlokalizować źródło hałasów, które zaniepokoiły mieszkankę. Dochodziły zza drzwiczek kryjących wodomierze. Po ich otwarciu, oczom wszystkich zebranych ukazał się dorodny krab tęczowy. Zwierzę, widocznie znudzone wędrówką wśród rur i zaworów, dało się bez problemu odłowić. Żądnego przygód kraba odwieziono do centrum CITES na terenie warszawskiego ZOO. Będzie mógł odpocząć tam po swoich ostatnich przygodach.

Źródło: strazmiejska.waw.pl

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Ekopatrol odłowił KRABA TĘCZOWEGO - nie zgadniecie, gdzie się schował!