Dwie nastolatki spowodowały wypadek. Nagrywały filmik na TikToka

i

Autor: wm.policja.gov.pl Zniszczony samochód oraz rower uczestniczki wypadku.

Dwie nastolatki spowodowały wypadek. Nagrywały filmik na TikToka

2022-11-03 12:41

Do zdarzenia doszło w okolicach Nidzicy. Tamtejsza policja donosi o niebezpiecznej kolizji: nastolatka na rowerze niespodziewanie wjechała pod jadący w tym samym kierunku samochód. Doszło do zderzenia, 14-latka trafiła do szpitala z poważnymi obrażeniami ciała. Okazało się, że wraz z koleżanką były tak zajęte filmowaniem, że nie zwracały uwagi na otoczenie.

Wypadek miał miejsce w środę, w godzinach popołudniowych. Policja odebrała wezwanie z miejscowości Ruskowo w gminie Janowo, około 24 kilometrów na wschód od Nidzicy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że dwie nastolatki jechały na rowerach i kręciły filmy telefonami, które potem chciały udostępnić na TikToku.

Muzycy rockowi, którzy odeszli w 2022 roku

W pewnym momencie jedna z nich szybko i niespodziewanie skręciła. Wjechała pod maskę jadącej w tym samym kierunku hondy. Patrząc na stan zniszczenia przedniej szyby samochodu, uderzenie musiało być bardzo silne. Kierowca pozostał na miejscu zdarzenia, 39-latek był trzeźwy. Obecnie okoliczności wypadku bada oprócz policji drogowej grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z technikiem kryminalistyki.

- Przestrzegamy, przed niebezpiecznymi zachowaniami i uczulamy, że droga nie jest miejscem do zabawy, ale służy do przemieszczania się w konkretnym kierunku – czytamy w komentarzu biura prasowego warmińsko-mazurskiej policji - Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego aby na drodze patrzyli i słuchali co się wokół nich dzieje oraz ograniczyli korzystanie z przedmiotów rozpraszających uwagę. Czasem wystarczy tylko chwila by doszło do zdarzenia, za które można przypłacić zdrowiem a nawet życiem. Pamiętajmy, za poziom bezpieczeństwa na drodze odpowiadają wszyscy, którzy z niej korzystają.