Dobro za rower – Galeria Łomianki po raz 7. nakręca charytatywną zbiórkę sprzętu!

i

Autor: Materiały prasowe Zdjęcie poglądowe

Dobro za rower – Galeria Łomianki po raz 7. nakręca charytatywną zbiórkę sprzętu!

2021-09-01 12:47

4 września 2021 roku w Galerii Łomianki odbędzie się kolejna edycja wielkiej zbiórki rowerów, części i akcesoriów rowerowych na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia Mierz Wysoko. Niesprawny lub nieużywany już sprzęt nie musi zalegać na strychach i w piwnicach! Sprawdź jak rowerowy recykling pomaga dzieciom i chroni środowisko, a przy okazji skorzystaj z darmowego przeglądu swoich „dwóch kółek”!

Jak to działa? 4 września 2021 roku, w godzinach 10:00 – 17:00, na parkingu Galerii Łomianki będzie oddać niesprawny lub nieużywany już sprzęt rowerowy. Zbieramy:

  • Nowe i używane rowery każdej wielkości;
  • Części rowerowe (w tym ramy, koła);
  • Akcesoria rowerowe (kaski, światełka, zapięcia itd.);
  • Narzędzia przydatne przy naprawie rowerów.

Dobro za rower –zrób jesienny przegląd!

Dzień zbiórki to także okazja do wykonania jesiennego przeglądu własnych „dwóch kółek”. W akcję, również po raz kolejny, włącza się Mobilny Warsztat Rowerowy, którego przedstawiciele sprawdzą stan Twojego roweru lub poddadzą go ewentualnemu przeglądowi czy drobnej naprawie.

Zebrany podczas akcji sprzęt trafi do Stowarzyszenia Mierz Wysoko, działającego na warszawskiej Pradze Północ. Funkcjonuje tam warsztat, w którym podopieczni mają możliwość do nauki majsterkowania, naprawiania sprzętu rowerowego i tworzenia własnych pojazdów. Nieużywanym lub niesprawnym rowerom, dzieci przywracają drugie życie, ucząc się przy tym samodzielności i cierpliwości. Sprzęt staje się własnością majsterkowiczów pod warunkiem spełnienia przez nich dobrych uczynków.

W ubiegłym roku Stowarzyszenie Mierz Wysoko rozdało około 50 rowerów dziecięcych uchodźcom i potrzebującym. Dzięki zbiórkom i sprzedaży rowerów w tym roku ponownie uruchomiony został wakacyjny program dla dzieci – „Rower za dobro”. W ubiegłym roku podopieczni Stowarzyszenia zorganizowali zbiórkę dla bezdomnych zwierząt, w trakcie której zgromadzono 400 kg karmy, zabawki i koce.

Licznik dotychczasowych edycji akcji to kilkaset zebranych rowerów, które Stowarzyszenie Mierz Wysoko poddało recyklingowi. Większość z nich jest rozbierana na części, ale sporo także trafia na sprzedaż, dzięki czemu Stowarzyszenie może realizować kolejne plany i pomagać jeszcze większej grupie podopiecznych. Dzięki zbiórkom w Galerii Łomianki Stowarzyszenie otworzyło między innymi nowy warsztat całoroczny i może prowadzić warsztaty w każdą sobotę, a nie tylko w sezonie wiosenno-letnim.

Pod koniec 2020 roku cykliczna akcja charytatywna – zbiórka rowerów i sprzętu rowerowego na rzecz Stowarzyszenia Mierz Wysoko w Galerii Łomianki została nagrodzona srebrną statuetką XI edycji PRCH Retail Awards w kategorii Działania i Strategia CSR Obiektu Handlowego Roku.

Policjanci rozbili samochodową grupę przestępczą
Źródło: Dobro za rower – Galeria Łomianki po raz 7. nakręca charytatywną zbiórkę sprzętu!