Czy znajdziesz je wszystkie? NASA ukryła na swoim zdjęciu 6 specjalnych nawiązań

i

Autor: NASA

Czy znajdziesz je wszystkie? NASA ukryła na swoim zdjęciu specjalne nawiązania

2022-12-07 15:36

Uwielbiamy zagadki! Szczególnie takie, które mają coś wspólnego z muzyką i popkulturą. Amerykańska agencja kosmiczna relacjonuje na bieżąco swoją misję Artemis 1. Właśnie opublikowała piękne zdjęcie wnętrza kabiny statku Orion, który ma okrążyć Księżyc. To już samo w sobie jest ciekawe, ale na zdjęciu znajduje się szereg poukrywanych szczegółów. Czy uda Wam się je odnaleźć?

Zagadka naprawdę nie jest łatwa. Próbowaliśmy przez dłuższy czas wyłapać wszystko, ale ostatecznie musieliśmy się posiłkować podpowiedziami, które opublikował między innymi portal IFLS. Zdjęcie znajdziecie TUTAJ i gorąco Was zapraszamy do zabawy w wyszukiwanie szczegółów, ponoć ukryto ich na zdjęciu sześć, a może więcej? Jeśli jednak wyzwanie Was przerośnie, tak jak i nas przerosło, to zaraz pod filmem video znajdziecie odpowiedzi, ale nie zaglądajcie tam od razu. Wierzymy w Was!

Nadchodzące koncerty rockowe - te gwiazdy zagrają w Polsce w najbliższym czasie!

Listę wszystkich poukrywanych szczegółów NASA ma opublikować 10 grudnia, do tego czasu można snuć domysły i bawić się w kosmicznego detektywa. Dla zachęty mamy dla Was wskazówki dotyczące dwóch z nich. Mamy nadzieję, że pozwolą Wam szukać dalej i pomogą zrozumieć logikę ukrywania nawiązań w kabinie.

1. Żółta karteczka przyklejona po prawej stronie kabiny. Jeśli powiększycie zdjęcie zobaczycie, ze napisano na niej CBAFG. To pierwsze dźwięki piosenki “Fly Me To The Moon”, a linie tuż nad literami oznaczają długość dźwięków.

2. Czerwony orzeł w górnym prawym rogu. Wygląda na odniesienie do słynnego zdania „Orzeł wylądował”, jakie miał po wylądowaniu na Księżycu powiedzieć przez radio Neil Armstrong 20 lipca 1969 roku.

Powodzenia w szukaniu kolejnych!