Czy z tym znakiem jest coś nie tak? Amerykanie patrzą i rozkładają ręcę

i

Autor: pexels/tik tok americanmaman Czy z tym znakiem jest coś nie tak? Amerykanie patrzą i rozkładają ręcę

ciekawostki

Czy z tym znakiem jest coś nie tak? Amerykanie patrzą i rozkładają ręcę

2024-02-20 15:43

Ameryka to stan umysłu? Wiele osób podróżujących po Stanach Zjednoczonych przeżywa szok, widząc, jak bardzo ten kraj różni się od tych w Europie. To samo mogą powiedzieć jednak Amerykanie. Okazuje się, że dużo rzeczy ze Starego Kontynentu jest dla nich niezrozumiałych. Pokazuje to jedno z nagrań na TikToku, które podbija Internet.

Powiedzenie mówi, że co kraj, to obyczaj i jest w tym dużo prawdy. Faktem jest także to, że podróżując do innego państwa, czy też na inny kontynent możemy zauważyć dużo różnic, tradycji, czy zachowań, które nie występują w naszym rodzimym państwie. Tak m.in. rodzą się stereotypy. Jeden z nich podkreśla, że Amerykanie, żyją w nieco innym świecie niż reszta. Potwierdzać to może jedno z nagrań na TikToku.

Na profilu americanmaman na portalu społecznościowym pojawiło się wideo, które zwraca uwagę na zachowanie Amerykanów. Ci mają nie rozumieć, dlaczego na lotniskach są traktowani jak obcokrajowcy. Chodzi o znak "Foreign Passports". Amerykanie zastanawiają się też, dlaczego na tablicy z tym napisem znajduje się też amerykańska flaga. Dodajmy, że zdarzały się przypadki, że osoby przybywające ze Stanów Zjednoczonych nie stawiały się na odprawie na lotnisku. Stąd właśnie umiejscowienie flagi.

W nagraniu pojawia się też kilka innych wątków. Okazuje się, że Amerykanie są zdziwieni, że nie mogą wszędzie płacić w swojej walucie, że w Europie 4 lipca nie obchodzi się święta. Na inne wątki zwracają uwagę też internauci. Jak czytamy, Amerykanie nie wiedzą, gdzie leży Polska, że Europejczycy mają zmywarki, czy w jakim języku mówi się w Wielkiej Brytanii.

Pamiętacie uczestników 1. Edycji programu Idol? Wśród nich byli popularni muzycy a nawet poseł