Koronawirus na Dolnym Śląsku

i

Autor: pixabay.com

Czy będzie lockdown na Mazowszu? Rekordowe liczby nowych zakażeń

2021-03-11 13:34

Liczba nowych zakażeń na Mazowszu od niemal tygodnia przekracza granicę ustaloną przez rząd, po której przekroczeniu wprowadza się nowe obostrzenia. Czy województwo mazowieckie czeka lockdown?

Sytuacja w województwie mazowieckim robi się coraz trudniejsza. Szpitale są przepełnione, a liczba zakażeń wciąż wzrasta i bije kolejne rekordy. Została też przekroczona już granica, powyżej której w województwach wprowadzany jest lockdown. Można się więc spodziewać, że województwo mazowieckie dołączy wkrótce do pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. W tych regionach zamknięte są hotele, kina, muzea, baseny, galerie sztuki i korty tenisowe. Uczniowie pierwszych klas szkół podstawowych uczą się w trybie hybrydowym. Na podobne rozwiązanie zdecydował się w ostatnim czasie burmistrz Grodziska Mazowieckiego. Od kilku dni nie działają tam boiska, baseny, hale sportowe, kina i biblioteki. O tym, czy w województwie mazowieckim będą nowe obostrzenia dowiemy się prawdopodobnie jeszcze przed weekendem.Na Mazowszu wykryto w czwartek 3756 zakażeń - najwięcej od początku pandemii.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Szpital tymczasowy w Gdańsku
Sonda
Czy ufasz polskim sądom?
Źródło: Czy będzie lockdown na Mazowszu? Rekordowe liczby nowych zakażeń