Chcą utworzenia ronda Wolnej Białorusi w Warszawie. Miałoby powstać na Ursynowie

i

Autor: Konrad Traczyk Chcą utworzenia ronda Wolnej Białorusi w Warszawie. Miałoby powstać na Ursynowie

Chcą utworzenia ronda Wolnej Białorusi w Warszawie. Miałoby powstać na Ursynowie

2021-06-07 18:32

Rondo Wolnej Białorusi na stołecznym Ursynowie - to pomysł ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni oraz fundacji Centrum Białoruskiej Solidarności i stowarzyszenia Inicjatywa Wolna Białoruś. W tej sprawie przedstawiciele organów złożyli dziś wniosek do władz Warszawy. Te zajmą się teraz jego analizowaniem.

Rondo Wolnej Białorusi w Warszawie

Już wkrótce w Warszawie może powstać rondo Wolnej Białorusi. Z takim pomysłem do władz stolicy zgłosili się przedstawiciele ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni oraz fundacji Centrum Białoruskiej Solidarności i stowarzyszenia Inicjatywa Wolna Białoruś. Jak mówi szef partii Polska 2050, Michał Kobosko - rondo miałoby się znaleźć na skrzyżowaniu Południowej Obwodnicy Warszawy i ul. Puławskiej.

Sonda
Czy publikujesz zdjęcia dzieci w Internecie?

- To już może być miejsce, w którym będą się odbywały spotkania, w którym wspólnie z Białorusinami mieszkającymi w Polsce będziemy mogli rozmawiać o tym, co jeszcze możemy zrobić, żeby pomóc narodowi białoruskiemu w walce o wolność - mówi Michał Kobosko.

Ile zarabiają polscy piłkarze? Lewandowski, Krychowiak, Glik | ESKA XD - Niesportowe zachowanie #24

Rondo Wolnej Białorusi na Ursynowie

Pomysł powstania ronda popiera Anatol Michnawiec z Centrum Białoruskiej Solidarności.

- W dzisiejszych czasach, kiedy tysiące Białorusinów jest w więzieniu, mamy dziesiątki osób zabitych lub torturowanych, to każda akcja poparcia jest dla nas ważna - mówi Anatol Michnawiec.

W ubiegłym roku radny Ursynowa, Paweł Lenarczyk wystąpił z propozycją nadania rondu imienia zamordowanego białoruskiego opozycjonisty, Romana Bondarenko. Wtedy wniosek został jednak odrzucony ze względów formalnych.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Chcą utworzenia ronda Wolnej Białorusi w Warszawie. Miałoby powstać na Ursynowie