Marcin Borkowski

i

Autor: https://www.facebook.com/marcin.borkos.borkowski/ Marcin Borkowski

Borkoś po wypadku - w jakim stanie jest słynny ratownik?

2021-10-14 10:10

Marcin "Borkoś" Borkowski uległ w środowy wieczór, 13 października, groźnemu wypadkowi. Słynny ratownik medyczny został przetransportowany do szpitala w ciężkim stanie. Jakich obrażeń doznał po zderzeniu z samochodem i co się z nim dzieje? O tym w naszym artykule.

Marcin Borkowski, "Borkoś", to słynny warszawski ratownik medyczny. Po mieście poruszał się motoambulansem - trójkołowym skuterem z oznaczeniami ratownictwa medycznego - dzięki czemu często jako pierwszy docierał do potrzebujących pomocy, którzy znajdowali się w miejscach trudno dostępnych dla normalnych karetek. Teraz on sam potrzebuje pomocy. W środowy wieczór, 13 października, zderzył się z samochodem osobowym na ulicy Radzymińskiej. Siła uderzenia musiała być bardzo duża, co udowadnia zdjęcie całkowicie zniszczonego motoambulansu. Media podawały, że "Borkoś" do szpitala został zabrany w stanie ciężkim. Co dzieje się z ratownikiem teraz? Jakich urazów doznał w wypadku? Więcej informacji w dalszej części artykułu.

Awantura w Sejmie! Bartłomiej Sienkiewicz nie wytrzymał

W jakim stanie jest "Borkoś"? Ratownik już po operacji

Pierwsze informacje o stanie Marcina Borkowskiego zaczęły się pojawiać w mediach społecznościowych tuż po wypadku. Wiadomości o ratowniku na bieżąco podawała na swoim Twitterze Remiza.pl. Na początku pisano o ciężkim stanie poszkodowanego i śpiączce:

Po kilku godzinach podano kolejne wiadomości. Pisano o śpiączce farmakologicznej. Remiza.pl doniosła również, że stan ratownika jest ciężki, ale stabilny:

Następnie podano nieoficjalne informacje mówiące o trwającej operacji Borkosia. Z tego wpisu można się też dowiedzieć o urazach, jakich doznał podczas wypadku. Ratownik miał między innymi połamane kończyny:

Wsparcie "Borkosia" - gdzie wpłacać pieniądze na pomoc ratownikowi?

Po operacji pozostaje tylko czekać na dalsze informacje o stanie Marcina Borkowskiego. Już teraz możemy jednak zasilić jego konto na Patronite. Wcześniej Borkoś zbierał tam fundusze na prowadzenie swoich kanałów w social mediach, ale po wypadku zaczęły tam trafiać pieniądze na leczenie i przyszłą rehabilitację Borkowskiego. Konto znajdziecie tutaj.

Kim jest Borkoś?

Marcin Borkowski od 30 lat związany jest z pogotowiem ratunkowym. Na początku był sanitariuszem w ambulansie, a po uruchomieniu w Polsce systemu ratownictwa, sam zaczął wyjeżdżać do potrzebujących pomocy jako wolontariusz. Borkoś jest bardzo aktywny w sieci. Prowadzi między innymi kanał na YouTube i fanpage na Facebooku.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Borkoś po wypadku - w jakim stanie jest słynny ratownik?