BohaterON w Twojej szkole. Uczniowie poznają historię Powstania Warszawskiego!

i

Autor: Biuro Prasowe BohaterON

"BohaterON w Twojej szkole". Uczniowie poznają historię Powstania Warszawskiego!

2021-09-02 18:52

W ten sposób najmłodsi poznają historię Powstania Warszawskiego. Chodzi o kampanię "BohaterON w Twojej Szkole". Dzięki niej zgłoszone szkoły będą mogły w przystępny sposób opowiedzieć uczniom o wydarzeniach z 1944 roku.

Jak przygotować się do gali FAME MMA? | ESKA XD - Fit vlog #30

Akcja BohaterON w Twojej Szkole

O Powstaniu Warszawskim - w szkołach! To w ramach akcji "BohaterON w Twojej Szkole". Uczniowie poznają historię wydarzeń z 1944 roku przez dostosowane do nich lekcje i materiały:

- Akcja dla przedszkoli i szkół to pakiet edukacyjny dla czterech grup wiekowych. Nauczyciele, wykorzystując te pakiety edukacyjne, przeprowadzają lekcje edukacyjne z uczniami, a chętni uczniowie mogą wykonać kartki dla bohaterów, które trafią do Powstańców Warszawskich - mówi organizatorka, Agnieszka Łesiuk-Krajewska

Czytaj także: Znana wokalistka zatrzymana za jazdę pod wpływem alkoholu. Miała 2 promile!

Te znaki drogowe spotykasz najrzadziej. Znasz je wszystkie? [QUIZ]

Pytanie 1 z 11
Poniższy znak ostrzega o:
Te znaki drogowe spotykasz najrzadziej. Znasz je wszystkie? [QUIZ]

O Powstaniu Warszawskim w szkołach - jak działa akcja BohaterON?

Taki sposób na poznanie realiów Powstania Warszawskiego jest ważny, bo młodzież coraz rzadziej interesuje się historią. - Przed pandemią przychodziły do mnie szkoły, siadały na podłodze i słuchały lekcji historii na żywo. Bardzo się cieszę, że to będzie w szkołach - mówi uczestniczka wydarzeń z 1944 roku, Halina Rogozińska, pseudonim Mała.

W czasie lekcji uczniowie będą mogli wysłuchać słuchowiska, a także obejrzeć spektakl lalkarski. Placówki, które chciałyby zgłosić swoich nauczycieli do wzięcia udziału w projekcie mogą to zrobić do 2 października.

Czytaj także: "Szkolna ulica" przy Hirszfelda! Ma poprawić bezpieczeństwo uczniów

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

TOP 3 samochody polskiej policji | ESKA XD - Prosto z salonu #30
Źródło: "BohaterON w Twojej szkole". Uczniowie poznają historię Powstania Warszawskiego!