Body Worlds

i

Autor: Yelp Inc. flickr.com Body Worlds

Body Worlds - w Warszawie kolejny raz wystawa wypreparowanych ludzkich ciał [DATA]

2021-07-06 12:57

Kontrowersyjną wystawę znów zobaczymy w Warszawie! Plastynacje ludzkich ciał przygotowane przez doktora Gunthera von Hagensa będą pokazywane w Pałacu Kultury i Nauki. Na kiedy zaplanowano ekspozycję Body Worlds? Datę znajdziecie w naszym artykule.

Body Worlds - wystawa w Warszawie bez wątpienia przyciągnie tłumy ludzi chcących obejrzeć wypreparowane ludzkie ciała. Pomysłodawcą i twórcą ekspozycji jest doktor Gunther von Hagens. Niemiecki lekarz, patomorfolog i anatom w 1977 opracował specjalną metodę preparowania zwłok, którą nazwał plastynacją. W tym skomplikowanym procesie tkanki najpierw pozbawiane są wody podczas kąpieli w acetonie, a następnie zostają nasycone polimerami. Plastynacja nie tylko hamuje rozkład, ale pozwala zachować naturalne kształty ciał. Na całym Świecie wystawa Body Worlds bije rekordy popularności. Od 2009 roku zobaczyło ją już około 30 milionów osób. Warszawiacy i warszawianki ostatni raz mieli okazję oglądać wystawę w 2018 roku. Na ekspozycji The Cycle of Life (cykl życia) pokazano spreparowane ludzkie ciała w ruchu i spoczynku. Teraz zapowiedziano kolejną wystawę Body Worlds w Warszawie. Podana została już jej data.

Szpilka nazwał go małym psychopatą. "Mówi, że jestem bezlitosny"

Data wystawy Body Worlds w Warszawie

W Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie prezentowana będzie nowa ekspozycja wynalazcy plastynacji dr. Gunthera von Hagens: BODY WORLDS – VITAL. Na Facebooku Body Worlds Polska czytamy:

Widzowie zobaczą wystawę BODY WORLDS z cyklu VITAL, która inspiruje do życia z zachowaniem witalności oraz pełni sił. Umożliwia odwiedzającym odkrywanie ludzkiej anatomii, fizjologii jak i zdrowia. Na wystawie znajduje się ponad 150 prawdziwych eksponatów ludzkich ciał, które przedstawiają potencjał ludzkiego ciała w ruchu, jego anatomiczną formę oraz złożoność funkcji.

Wystawę Body Worlds w Warszawie zaplanowano na 6 grudnia 2022 roku. Otwarta będzie do 2 kwietnia 2023 roku. Ekspozycja będzie znajdowała się na IV piętrze Pałacu Kultury i Nauki. Bilety są już w sprzedaży. Można je kupić na stronie Bodyworlds.pl.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Body Worlds - w Warszawie kolejny raz wystawa wypreparowanych ludzkich ciał [DATA]