Budynek przy Wilczej. Tu zamieszkało 200 osób z Ukrainy

i

Autor: Ewa Sas

Bezpieczny dach nad głową już jest. Teraz potrzeba sprzętu do nauki i pracy

2022-03-17 20:24

Biurowiec w centrum Warszawy zmienił się w bezpłatny hostel dla uchodźców z Ukrainy. Przy Wilczej 50 mieszka obecnie 200 osób. Ponad połowa z nich to dzieci. Aby móc się uczyć potrzebne im są komputery. Do sieci trafił apel w tej sprawie.

Remont trasy Łazienkowskiej z lotu ptaka. Tak kierowcy łamią przepisy

Dzieci z hostelu zostały zapisane do najbliższej szkoły podstawowej nr 1, do przedszkoli, do liceów. Trwa poszukiwanie żłobków dla najmłodszych. Zarządcy budynku zbierają dla nich rzeczy niezbędne do nauki. Na miejscu są "kid's playe", czyli sale zabaw, jest też xbox, ale nie wszystko udało się załatwić.  Sprzęt elektroniczny przyda się zwłaszcza najstarszym, którzy przygotowują się do ukraińskiej matury.  - Część z naszych dzieci będzie się uczyć online. Ostatnie klasy liceum przygotowuje się do ukraińskiej matury. To 12 osób. Więc to, czego nam najbardziej potrzeba to są laptopy, drukarka, słuchawki, kamerki internetowe. Wszystko to, co powinno się znaleźć w pracowni komputerowej - mówi Anna Fijałkowska z TFG Asset Management i dodaje, że przydadzą się także meble. - Potrzebujemy 40 biurek i 40 krzeseł biurowych. Tak, żeby móc te pracownie stworzyć od zera.

Nie tylko dla najmłodszych

Również dorośli skorzystają na pojawieniu się pracowni komputerowej. - Potrzebujemy ten sprzęt żeby mogli się uczyć języka polskiego. Chcemy zorganizować w naszej pracowni komputerowej grupy maksymalnie do 40 osób, które będą mogły jednocześnie brać udział w takich lekcjach - mówi Anna Fijałkowska.

Sprzęt nie musi być nowy. Ważne, żeby był sprawny i bezawaryjny. Każdy, kto chce przekazać sprzęt, może się zgłosić poprzez maila [email protected]

Laptopy, kamerki i słuchawki to nie jedyne, co może się okazać przydatne podopiecznym hostelu. Bieżące informacje na temat tego, czego aktualnie potrzeba znajdziecie na ich profilu na Facebooku.

Sonda
Podobają ci się murale związane z wojną na Ukrainie?

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected] Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Bezpieczny dach nad głową już jest. Teraz potrzeba sprzętu do nauki i pracy