Zatrzymany w rękach policji

i

Autor: kpppiaseczno.policja.waw.pl Zatrzymany w rękach policji

BESTIALSKO ZAMORDOWAŁ SZCZENIĘ - skowyt psa dochodził z mieszkania

2021-10-06 11:14

Ciężko uwierzyć w ten poziom okrucieństwa! Policjanci z Piaseczna zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zabicie kilkumiesięcznego szczeniaka. Przestępca próbował pozbyć się dowodu swojego czynu - ciała psa. Więcej na ten temat w naszym artykule.

To przestępstwo wzbudza odrazę! 23-letni mężczyzna z Piaseczna został zatrzymany przez policję pod zarzutem okrutnego zamordowania szczeniaka. Z ustaleń śledczych wynika, że kilkumiesięczna suczka teriera musiała być wcześniej bita, głodzona i pozbawiana dostępu do wody. Policjanci przyjechali na miejsce po tym, gdy otrzymali zgłoszenie o skowytach zwierzęcia dobiegających z jednego z mieszkań na terenie miasta. W akcję zaangażowano nawet straż pożarną, gdyż nikt nie reagował na wezwanie do otwarcia drzwi. W takich wypadkach na myśl przychodzi nieszczęśliwy wypadek w mieszkaniu. Niestety okazało się, że doszło do czegoś, czego dowodów winowajca próbował się pozbyć.

Poradnik Zdrowie: kiedy iść do pulmonologa?

Ciało szczeniaka wsadził do worka i wyrzucił

Zgłoszenie o skowytach psa policjanci odebrali późną nocą. Na miejscu nikt nie zareagował na wezwanie do otwarcia drzwi. Wezwano więc straż pożarną wraz z wysięgnikiem oraz sprzętem do wyważania drzwi. Po pierwszej próbie wyłamania zamka, drzwi zostały otwarte przez młodą kobietę. W tym samym czasie jeden z policjantów obserwował budynek z zewnątrz. Zauważył jak ze wskazanego mieszkania ktoś wyrzuca worek. Niestety - funkcjonariusz znalazł wewnątrz zwłoki pieska. 23-latka z mieszkania natychmiast zatrzymano.

Dowody wskazują na to, że suczka była gnębiona już od jakiegoś czasu. Sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa w Piasecznie, która zawnioskowała o trzymiesięczny areszt dla podejrzanego. Przestępstwo znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5. Ta smutna historia opisana na stronie piaseczyńskiej policji, kończy się apelem mundurowych - Nie pozostawajmy obojętni na krzywdę wobec zwierząt!

Źródło: kpppiaseczno.policja.waw.pl

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: BESTIALSKO ZAMORDOWAŁ SZCZENIĘ - skowyt psa dochodził z mieszkania