Bernad Hill nie żyje. Grał króla Theodena we Władcy Pierścieni

i

Autor: New Line Cinema / WingNut Films/Collection Christophel/East News Zdjęcie poglądowe

Wydarzenia

Bernard Hill nie żyje. Grał króla Theodena we Władcy Pierścieni

2024-05-05 19:33

Bernard Hill to aktor znany m.in. z filmów z serii „Władca Pierścieni” oraz „Titanica”. Jak informuje telewizja BBC, zmarł w niedzielę 5 maja nad ranem w wieku 79 lat. Przyczyny zgonu do tej pory nie podano. Informację potwierdził jego agent Lou Coulson.

Bernard Hill - data i przyczyny śmierci

Ta informacja była prawdziwym wstrząsem dla fanów Władcy Pierścieni. Nie żyje Bernard Hill. Aktor, który wcielił się w dwóch częściach filmu w uwielbianego króla Rohanu. Król Théoden odszedł 5 maja o poranku. Aktor miał 79 lat. Przyczyny śmierci nie podano. Bernard Hill urodził się 17 grudnia 1944, a zadebiutował w brytyjskiej telewizji w roku 1973.

Aktor był od lat związany prywatnie z 82-letnią aktorką Marianną Hill. Para miała jednego syna - Gabriela. Mieszkali w hrabstwie Suffolk na wschodzie Anglii. Był również wielkim fanem piłki nożnej. Pochodzący z Manchesteru aktor, kibicował „Czerwonym Diabłom”. Za swoją pracę otrzymał również tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Anglii Wschodniej w Norwich w 2019 roku. 

Bernard Hill nie żyje - filmy, kariera

Rola króla Théodena nie była oczywiście jego jedyną w historii. Aktor w filmie Jamesa Camerona zatytułowanym Tytanic zagrał kapitana Edwarda Jamesa Smitha. Tym samym, Bernard Hill był jedynym w historii kina aktorem, który wystąpił w więcej niż jednym filmie, który zdobył 11 Oscarów!

Można go było zobaczyć również między innymi w produkcjach takich jak: „Bunt na Bounty”, „No Surrender”, „Blessed Art Thou”, „Sen Nocy Letniej”, „Ja, Klaudiusz”, trylogii „Henryk VI” i „Ryszardzie III”. 

Jaki prezent dla fana Apple? Gadżety do iPhone, iPad, Macbook i wiele więcej!
Źródło: Bernard Hill nie żyje. Grał króla Théodena we Władcy Pierścieni