Ataki na punkty szczepień. Premier: będą surowo karane, a same punkty chronione

i

Autor: Andrzej Bęben Ataki na punkty szczepień. Premier: będą surowo karane, a same punkty chronione

Ataki na punkty szczepień. Premier: będą surowo karane, a same punkty chronione

2021-08-02 10:29

Ataki na punkty szczepień będą surowo karane, będziemy prowadzili działania mające zwiększyć bezpieczeństwo tych punktów, bo wykonują dobrą robotę dla Polski - stwierdził premier Mateusz Morawiecki w poniedziałek. Szef KGP gen. insp. Jarosław Szymczyk zapowiedział, że będą one chronione całą dobę. W Polsce było już kilka incydentów związanych z punktami szczepień.

Premier Mateusz Morawiecki pytany, czy są już konieczne kroki prewencyjne, aby chronić punkty szczepień przeciwko Covid-19 po takich atakach, jak m.in. w niedzielę na SSE w Zamościu, szef rządu potwierdził, że do takich ataków dochodzi coraz częściej. Przypomniał wydarzenia w Trójmieście, i w szczególności w Grodzisku Mazowieckim, i teraz w Zamościu. Zapowiedział też, że do Zamościa udadzą się minister zdrowia Adam Niedzielski i główny inspektor sanitarny, a także lubelski komendant wojewódzki policji. - Takie wydarzenia niestety się jak widać powtarzają. Dlatego wszystkie one będą z jednej strony bardzo surowo karane zgodnie z dzisiejszymi przepisami, ale będziemy prowadzili również działania mające zwiększyć bezpieczeństwo wszystkich tego typu punktów, bo te punkty wykonują bardzo dobrą robotę dla Polski – zapowiedział.

CZYTAJ TAKŻE: Zamość. Ktoś podpalił punkt szczepień i stację sanepid! Premier: "Bandycki akt"

Punkty szczepień będą chronione 24 godziny na dobę

Komendant główny policji gen. insp. Jarosław Szymczyk dodał, że po wydarzeniach w Grodzisku Mazowieckim, decyzją szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego zostały wydane polecenia wszystkim komendantom wojewódzkim policji wzmocnienia zabezpieczenia właśnie tych punktów.

- Dlatego też sytuacja, która miała miejsce w Gdyni odbyła się pod pełną kontrolą policjantów. Niemniej jednak te zabezpieczenia były wystawiane w godzinach funkcjonowania tych punktów. Jak widać, to zabezpieczenie musi się zwiększyć i musi zostać rozciągnięte również na całą dobę. Bo niestety obserwujemy eskalację niezwykle brutalnych i wręcz bandycki zachowań środowisk antyszczepionkowych - powiedział szef KGP

Złota sztafeta przywitana w wiosce olimpijskiej
Sonda
Czy szczepienia na Covid powinny być obowiązkowe?
Źródło: Ataki na punkty szczepień. Premier: będą surowo karane, a same punkty chronione