Anna Dzieduszycka - aktorka i kobieta z pasją o roli w “Sukience”, planach na przyszłość, Oscarach i walce o widzialność osób z achondroplazją

i

Autor: Materiały prasowe Anna Dzieduszycka w rozmowie z Aleksandrą Galant

Anna Dzieduszycka - aktorka i kobieta z pasją o roli w “Sukience”, planach na przyszłość, Oscarach i walce o widzialność osób z achondroplazją

2022-06-15 20:48

Anna Dzieduszycka podbiła serca widzów na całym świecie swoją rolą w krótkometrażowym filmie “Sukienka” w reżyserii Tadeusza Łysiaka. Choć obraz nie dostał Oscara, to wcielająca się w rolę Julki aktorka wciąż jest na ustach wszystkich. Jakie pasje ma Anna? Jakie są jej, także zawodowe, plany na przyszłość? W rozmowie z Aleksandrą Galant aktorka poruszyła także temat walki o widzialność osób, żyjących z achondroplazją. O czym jeszcze opowiedziała Anna Dzieduszycka? Zapraszamy na najnowszy odcinek “Drogowskazów”!

Choć film Sukienka w reżyserii Tadeusza Łysiaka ostatecznie nie został uhonorowany Oscarem, to dzięki nominacji do nagrody obraz oraz jego twórcy, byli na ustach wszystkich - szczególnie, wcielająca się w główną rolę Anna Dzieduszycka. Choć nie jest zawodową aktorką, a przygoda z aktorstwem rozpoczęła się od przypadkowego występu w projekcie 48 Hour Film Festiwal, nie ma wątpliwości że scena i plan filmowy to jej największe pasje. Podkreśla jednak, że tym co daje jej najwięcej radości i sił, jest bliskość dobrych i wartościowych ludzi. Zainteresowanie jakie wzbudziła jej rola, wykorzystuje też do nagłaśniania problemów osób, żyjących z achondroplazją. Choć zmiany następują, to dzieje się to powoli.

Nie tylko film - Anna Dzieduszycka i teatr

Annę Dzieduszycką bardzo dobrze znać mogą stali bywalcy teatrów - aktorka zadebiutowała w w Instytucie Teatralnym w spektaklu Przechlapane, wyreżyserowanym przez nieżyjący już twórcę, choreografa, artystę Rafała Urbackiego. Obecnie Anna współpracuje z warszawskim Teatrem Studio, gdzie występuje w przedstawieniu Oda do Radości w reżyserii Wojtka Ziemilskiego - spektakl ten porusza temat dziedziczenia.

Anna Dzieduszycka w “Drogowskazach”

Nie jest to jednak jedyny projekt aktorki - jakie pasje i plany na przyszłość ma Anna Dzieduszycka? W najnowszym epizodzie “Drogowskazów” opowiada ona o swoich pasjach, wsparciu rodziny i sukience, w której pojawiła się na oscarowej gali w Los Angeles. Rozmowę prowadzi Aleksandra Galant - zapraszamy!

Listen to "Anna Dzieduszycka - aktorka i kobieta z pasją" on Spreaker.