Anita Włodarczyk

i

Autor: PAP / Leszek Szymański Anita Włodarczyk

ANITA WŁODARCZYK z olimpijskim złotem! Sportsmenka przez lata trenowała w Warszawie!

2021-08-03 15:24

Anita Włodarczyk wywalczyła dla Polski kolejny złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020! Sportsmenka przez lata była związana z Warszawą. Z jakim stołecznym klubem związana była mistrzyni z Tokio? Przeczytajcie o tym w naszym artykule.

Anita Włodarczyk złotą medalistką Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020! Medal z najcenniejszego kruszcu wywalczyła w finale rzutu młotem we wtorek, 3 sierpnia. Polka nie dała szans rywalkom rzucając na odległość 78,48 m. To trzecie olimpijskie złoto w karierze Włodarczyk. Był to wyjątkowy dzień w historii polskiego kobiecego młociarstwa, gdyż razem z Anitą Włodarczyk, podium wywalczyła Malwina Kopron (brąz za 75.49 m). Z Anity Włodarczyk szczególnie dumni mogą być mieszkańcy i mieszkanki Warszawy. Choć sportsmenka obecnie mieszka i trenuje w Katowicach, to przez lata związana była ze stolicą i tutejszym klubem Skra Warszawa.

Sprawdzamy widoczność w autobusie

Anita Włodarczyk - największe sukcesy za czasów Skry Warszawa

Anita Włodarczyk to bez wątpienia jedna z najlepszych polskich sportsmenek w historii! Co ważne, jej największe sukcesy przypadają na okres, kiedy związana była ze Skrą Warszawa. Do stołecznego klubu dołączyła w 2011 i była w nim przez 8 lat, do 2019, kiedy to przeniosła się do AZS AWF Katowice. Przez ten czas zdobyła złoto olimpijskie w Londynie w 2012 (odległość 77,60), złoto na Igrzyskach w Rio de Janeiro w 2016 (odległość 82,29), tytuły Mistrzyni Świata z 2013, 2015 i 2017, oraz Europy w 2014, 2016 i 2018 plus trzecie miejsce na Mistrzostwach Europy w Barcelonie w 2010.

Rzutnia Skry Warszawa była zbyt krótka dla Warszawy

Nie można nie wspomnieć, że nasza młociarka osiągała te sukcesy pomimo trudnych warunków, w jakich trenowała. Głośno mówiło się między innymi o tym, że rzutnia klubu Skra Warszawa była zbyt krótka na rzuty Anity Włodarczyk. Konieczność znalezienia lepiej przystosowanego miejsca była jednym z głównych powodów przenosin na Śląsk.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: ANITA WŁODARCZYK z olimpijskim złotem! Sportsmenka przez lata trenowała w Warszawie!