Andrzej Bargiel

i

Autor: Red Bull Content Pool Andrzej Bargiel

Andrzej Bargiel znów bije rekordy! Chce zdobyć DWA pakistańskie szczyty i zjechać z nich na nartach!

2021-04-15 13:56

Góry są dwie, a cel jeden - zjechać z ich szczytów! Andrzej Bargiel, polski skialpinista, który jako pierwszy człowiek w historii zjechał ze szczytu K2, już w poniedziałek razem z zespołem wylatuje do Pakistanu. Chce zdobyć dwa ,,sześciotysięczniki'' w Karakorum, z których później zjedzie na nartach. Wyzwanie jest o tyle większe, że szczyt Yawash Sar II wciąż pozostaje niezdobyty. Celem jest również nieco niższy Laila Peak.

Andrzej Bargiel znów bije rekordy! Chce zdobyć DWA pakistańskie szczyty i zjechać z nich na nartach! Jak czytamy na jego Facebooku: Celem wyprawy jest wejście i zjazd na nartach z dwóch sześciotysięczników - położonego w Dolinie Hushe szczytu Laila Peak (6096 m n.p.m.) o wyjątkowo charakterystycznym kształcie, uznawanego za jeden z najpiękniejszych szczytów na świecie oraz znajdującego się w Dolinie Ghidims-Dur dziewiczego szczytu Yawash Sar II (6178 m n.p.m.). 

- Te szczyty nie są bardzo wysokie ale są bardzo wymagające - powiedział w rozmowie z nami - Spędzimy tam minimum cztery tygodnie. Chcemy pod każdą z gór spędzić około tygodnia. Poeksplorować te miejsca troszeczkę.

Do Pakistanu wylatuje pięcioosobowa ekipa. Oprócz Andrzeja Bargiela w zespole znaleźli się też Dariusz Załuski, Jakub Grzela, Bartłomiej Pawlikowski i Jędrzej Baranowski, dla którego będzie to pierwsza wyprawa w tak wysokie góry. Cała wyprawa zostanie zarejestrowana na filmie. Będzie można ją też śledzić na bieżąco w internecie.

Paulina uciekła od kolegi który ją odprowadzał? Czy mogla sama w nocy iść przez las?

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Andrzej Bargiel znów bije rekordy! Chce zdobyć DWA pakistańskie szczyty i zjechać z nich na nartach!