Miasto jest nasze blokuje parking

i

Autor: DW

Aktywiści blokują nielegalny parking nad Wisłą

2021-07-16 15:19

Koniec z dzikim parkowaniem nad Wisłą - mówią aktywiści i stawiają słupki na parkingu przy skrzyżowaniu ulicy Ratuszowej z Wybrzeżem Helskim. Zamierzają też pilnować, czy nikt nie będzie tam parkował.

W każdy weekend na terenie chronionym Natura 2000 obok warszawskiego ZOO parkuje kilkadziesiąt samochodów. Tam, zdaniem aktywistów ze stowarzyszenia "Miasto jest Nasze" i "Porozumienie dla Pragi", powinny rosnąć drzewa, a nie parkować samochody - zwłaszcza, że w okolicy jest wiele innych parkingów.

Sonda
Upały w Polsce - czy masz już dość?

Dlatego w piątek aktywiści zorganizowali happening nad Wisłą przy skrzyżowaniu ul. Ratuszowej i Wybrzeżu Helskim. Osłupkowali i zabezpieczyli miejsce, które jest notorycznie rozjeżdżane przez samochody. 

"Naliczyliśmy łącznie 15 arów potencjalnego lasu, który mógłby tu rosnąć, gdyby nie rozjeżdżające to miejsce pojazdy. To łącznie kilkaset drzew, które mogłyby służyć mieszkańcom" – powiedział Robert Migas-Mazur z Porozumienia dla Pragi.

ESKA XD #027 - TOKIO 2020, KRÓLOWA I KONKWISTADOR, ASFALT Z GUMY

Społecznicy podkreślali, że parkowanie na terenie lasu jest niezgodne z zapisami planu miejscowego, jak i z zarządzeniem Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Warszawie, które dopuszcza tylko pojazdy właścicieli lub dzierżawców terenu.

"To nie jest tak, że nie ma tu gdzie parkować. Jest parking wzdłuż Wybrzeża Helskiego, przy Ratuszowej i gigantyczny parking w Galerii Wileńskiej. Można nad Wisłę odbyć spacer pięknym parkiem, a nie dosłownie rozjeżdżać przyrodę" - dodała Wanda Grudzień z Porozumienia dla Pragi.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Aktywiści blokują nielegalny parking nad Wisłą