30 tys. szczepionek firm Pfizer i Johnson&Johnson trafi do punktów szczepień w Warszawie

2021-05-07 16:56

Ruszyły zapisy do czterech punktów, które zaczną działać w stolicy 14 maja. ​ Szczepionki będą - zapewnia ratusz i zachęca do rejestracji. - Widzimy, że stadion Legii cieszy się popularnością. Nie tylko wśród kibiców Legii - mówi rzeczniczka ratusza. UW z kolei szykuje osobny punkt szczepień dla studentów i pracowników uczelni.

Skradzione Audi A4 odzyskane tego samego dnia

30 tys. szczepionek

Zaczęła się e-rejestracja do punktów szczepień masowych w Warszawie. Cztery punkty szczepień:

  • na stadionie Legii,
  • na Białołęce,
  • na Targówku
  • w Wawrze

ruszą o 8 rano w piątek, 14 maja.  Już w przyszłym tygodniu do tych czterech punktów dotrze 30 tysięcy szczepionek, głównie dwóch preparatów firmy Pfizer i Johnson&Johnson. To na początek.

- Ruszamy 14 maja. Rejestracja trwa na stronie warszawaszczepi.pl. Zachęcamy wszystkich do szczepień - mówi prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Czytaj także: Zrzucają złom z 10. piętra wprost na samochody! Zobacz szokujące nagranie [WIDEO, ZDJĘCIA]

Widać, że warszawiacy chcą się szczepić. To fantastyczna wiadomość. Zapisy do punktów masowych szczepień ruszyły wczoraj wieczorem. W ciągu kilkunastu pierwszych minut na szczepienia zapisało się kilkaset osób. Dużym zainteresowaniem wśród warszawiaków cieszy się stadion Legii. Tam powstało 30 stanowisk medycznych, a sam punkt będzie mógł szczepić nawet 5 tysięcy osób tygodniowo. Kibice Legii również masowo się zapisują. Cieszy nas ta frekwencja - mówi Monika Beuth-Lutyk z warszawskiego ratusza.

Uniwersytet Warszawski zaszczepi studentów i wykładowców

​Uniwersytet Warszawski również chce jak najszybciej wrócić do normalności. Dlatego uruchamia specjalny punkt szczepień dla studentów i pracowników uczelni. Program może objąć nawet kilka tysięcy osób.

- Zaszczepić się przeciw COVID-19 na UW mogą osoby będące pracownikami spoza kadry akademickiej, nauczyciele akademiccy, doktoranci, studenci, którzy ukończyli 18. rok życia oraz osoby zatrudnione na umowę cywilnoprawną lub prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą - mówi rzeczniczka UW Anna Modzelewska.

Punkt ma zostać uruchomiony w budynku Biblioteki Uniwersyteckiej przy ul. Dobrej w Warszawie. Ma ruszyć na przełomie maja i czerwca. Będzie szczepić przez siedem dni w tygodniu.

Czytaj także: Z OSTATNIEJ CHWILI: STRZAŁY na Gocławiu i KAŁUŻA krwi! Co się stało?

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Pytania za gwarantowany 1000 zł w "Milionerach"! Sprawdź, czy byś sobie poradził!

Pytanie 1 z 10
Czym biblijny Adam "zapłacił" za towarzyszkę życia?
Źródło: 30 tys. szczepionek firm Pfizer i Johnson&Johnson trafi do punktów szczepień w Warszawie