3 warszawskie dzielnice dostaną blisko 500 tys. zł! Przeznaczą je na inwestycje sportowe

i

Autor: mazovia.pl 3 warszawskie dzielnice dostaną blisko 500 tys. zł! Przeznaczą je na inwestycje sportowe

Trzy warszawskie dzielnice dostaną blisko 500 tys. zł! Przeznaczą je na inwestycje sportowe

2021-09-15 19:10

Blisko pół miliona złotych - to kwota, którą dostaną z budżetu Mazowsza na inwestycje sportowe trzy warszawskie dzielnice. Umowy w tej sprawie zostały już podpisane. Pieniądze popłyną do władz Ursynowa, Włoch i Mokotowa. Wkrótce powinna rozpocząć się realizacja inwestycji. Finalizacja pierwszych z nich planowana jest na koniec roku.

500 tys. zł na inwestycje dla trzech warszawskich dzielnic

Blisko pół miliona złotych dofinansowania na inwestycje sportowe dostaną trzy warszawskie dzielnice. Dzisiaj podpisano umowy w tej sprawie. Dzielnice, do których trafią pieniądze to:

  • Włochy,
  • Ursynów
  • i Mokotów.
ESKA XD #031 - FIGURA MODELKI/TANCERKI, REMIZA, NAJDŁUŻSZY STATEK KOSMICZNY

- W SP nr 85 przeznaczymy pieniądze na obiekt sportowo-rekreacyjny. Dofinansowanie będzie wynosiło 150 tys. zł do całości inwestycji. Pan dyrektor zadeklarował, że już 1 stycznia będzie można korzystać z tego obiektu - mówi Wiesław Raboszuk, wicemarszałek województwa mazowieckiego.

Sonda
Czy Warszawa jest bezpiecznym miastem?

Zmiany przy SP nr 85

Marcin Jarkiewicz, dyrektor SP nr 85 dodaje, że to bardzo ważna inwestycja. - Zmieni się wszystko. Ten teren będzie niejako mokotowską, zieloną strefą sportu i rekreacji. Będzie małpi gaj dla dzieci, platformy edukacyjne, letnia sala lekcyjna, będzie możliwość zagrania w gry zespołowe - takie jak mini-koszykówka, mini-piłka nożna - mówi Marcin Jarkiewicz, dyrektor SP nr 85.

Środki z budżetu Mazowsza sfinansują też remonty boisk na Ursynowie i na Włochach.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Trzy warszawskie dzielnice dostaną blisko 500 tys. zł! Przeznaczą je na inwestycje sportowe