MZA otworzyło wirtualne muzeum. 100 lat historii w jednym miejscu

i

Autor: MZA Warszawa MZA otworzyło wirtualne muzeum. 100 lat historii w jednym miejscu

100 lat historii autobusów w jednym miejscu! MZA otworzyło wirtualne muzeum! [WIDEO]

2021-03-31 21:11

Następny przystanek - Wirtualne Muzeum! Miejskie Zakłady Autobusowe zgromadziły 100 lat historii autobusów w jednym miejscu. Będzie można zobaczyć wszystkie marki autobusów, a nawet zajrzeć do środka i usłyszeć klakson czy warkot silnika!

Miejskie Zakłady Autobusowe ruszają z wirtualnym muzeum. Znajdą się w nim wszystkie pojazdy, które przez ostatnie 100 lat jeździły po stołecznych ulicach.

- Do każdego z nich można zajrzeć, wziąć pod lupę każdy detal, a także usłyszeć charakterystyczny klakson, czy warkot silnika. Prace nad muzeum trwały wiele miesięcy. Brały w nich udział rzesze ekspertów – specjalistów od transportu miejskiego, varsavianistów, historyków, archiwistów, z którymi projekt był konsultowany na każdym kroku - informują Miejskie Zakłady Autobusowe.

Czytaj także: WOŚP 2021: MZA oddały na licytację... AUTOBUS! Solaris U18 może stanąć na twoim parkingu

Na stronie znajdziemy oś czasu. Zwiedzanie możemy rozpocząć już od 1920 roku! Tam czekają nas informacje o pierwszych autobusach,które służyły do transportu wojska. W wirtualnym muzeum znajdziemy też archiwalne zdjęcia, a nawet wideo. Usłyszymy dźwięk klaksonu, silnika, zobaczymy jak wyglądały dawne bilety. Możemy też zajrzeć do wnętrza niektórych pojazdów, m.in. autobusów Somua Six, Chausson AH48, Mavag TR5 czy Berliet PR 100. Zwiedzający mogą wysłuchać także historii danego pojazdu w formie audio. Zwiedzanie kończy się na "elektrycznej dekadzie",  czyli latach 2010-2020.

Link do muzeum znajdziesz >>TUTAJ<<

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Znasz te polskie autobusy?

Pytanie 1 z 11
Marka Autosan ma siedzibę w:
WOŚP 2021: MZA oddały na licytację... AUTOBUS! Solaris U18 może stanąć na twoim parkingu
Źródło: 100 lat historii autobusów w jednym miejscu! MZA otworzyło wirtualne muzeum [WIDEO]