Bob Marley Film

i

Autor: Paramount Pictures/Ferrari Press/East News

Premiera

Ziggy Marley wspomina swojego sławnego ojca. Film "Bob Marley. One Love" zapowiada się znakomicie

2024-02-05 9:07

"Bob Marley. One Love" celebruje życie i muzykę ikony, która zainspirowała pokolenia swoim przesłaniem miłości i jedności. Od 16 lutego w kinach historia Boba Marleya - pokonywanie przeciwności losu i opowieść i jego rewolucyjnej muzyce. W zwiastunie możecie zobaczyć, co o ojcu mówi Ziggy Marley.

Marley dorastał w ubogim środowisku, a muzyką zainteresował się jako nastolatek. W wieku 16 lat założył zespół „The Wailers” razem z przyjaciółmi, Peterem Toshe oraz Bunny’m Wailerem. Szybko zaczęli być popularni na Jamajce, łącząc wpływy ska, rocksteady (styl muzyczny specyficzny dla Jamajki) i reggae.

Początek jego międzynarodowej sławy to lata 70-te. Albumy takie jak "Catch a Fire," "Burnin'," i "Natty Dread" zdobyły uznanie na całym świecie. Największym sukcesem okazał się album "Exodus" z 1977 roku, uznawany za jedno z największych dzieł reggae. Przyniósł mu on stałe miejsce w historii muzyki popularnej. Marley stał się nie tylko ważną postacią światowej sceny muzycznej, a ale również najbardziej znanym propagatorem kultury Rastafari, przyjmując jej filozofię i styl życia. Rastafari miało ogromny wpływ na jego teksty, które często poruszały tematy społeczne, równościowe i duchowe. "Król Reggae", pozostawił niezapomniany ślad w historii nie tylko muzyki, ale kultury popularnej. Był jedną z najważniejszych postaci XX wiecznej muzyki. Niestety w roku 1981 odszedł przez chorobę nowotworową, której nie chciał leczyć z uwagi na przekonania religijne. Historię jego niezwykłego życia i rewolucji, której dokonał w muzyce pokazuje film „Bob Marley: One Love”.

Film w reżyserii nagrodzonego Oscarem® „King Richard: Zwycięska rodzina”, Reinalda Marcusa Greena, w kinach od 16 lutego 2024.