Zespół Kroki o zachowawczości w nowym utworze 'Frazy' oraz z zapowiedzią nowej EPki

i

Autor: screen: https://youtu.be/MWjl_tn9tdc

Zespół Kroki o zachowawczości w nowym utworze 'Frazy' oraz z zapowiedzią nowej EPki

2021-07-08 13:47

Zespół Kroki kontynuując poniekąd narrację z wydanej dopiero co EPki, ponownie dzieli się refleksjami na temat własnego ja i już zapowiada kolejną. Album Szkoda, który ukaże się 23 lipca będzie pierwszym materiałem w dyskografii zespołu nagranym całkowicie po polsku. Pierwszy singiel z albumu Frazy trafił już na platformy streamingowe, a klip w reżyserii Wojtka Skrzypczyńskiego można obejrzeć na YouTube.

Nowy utwór Kroków Frazy to melodyczny i chwytliwy utwór o nieco ciężej przyswajalnym zagadnieniu ludzkiej zachowawczości. Na pozór proste Frazy to refleksja na temat własnej bezrefleksyjności oraz podporządkowywaniu się zdaniu innych. Utwór to samokrytyka oraz sprzeciw wobec pomijania własnych pragnień i przekonań. Jak mówi sam zespół - wokalista Jakub Goleniewski (Jaq Merner), producent Łukasz Palkiewicz (Szatt) oraz basista Paweł Stachowiak (Wuja HZG):

Jako ludzie jesteśmy często zachowawczy. Jesteśmy ostrożni w wypowiedzi i zachowaniu, nie potrafimy mówić wprost o tym co widzimy i czujemy. Próbujemy się podporządkować otoczeniu i dopasować do okoliczności. Zapominamy w ten sposób o prawdziwości, o naszych pragnieniach i własnym zdaniu. A gdyby tak przestać się ukrywać za maską, zrzucić z siebie ten ciężar, uodpornić na krytykę i zaakceptować siebie, by móc na nowo poczuć wolność?

Co tam w środku gra? Black Sabbath - Sabotage

Rozwijająca się warstwa muzyczna od pianino przez elektroniczny, po garażowy klimat współgra z historią, która od stałego i pewnego gruntu przechodzi do zastanawiania się nad jego sensem - “Zamiast bawić się, tracimy prawdziwy wyraz twarzy” czy “Chcę już zawsze mówić prawdę, nawet kiedy ma im stanąć w gardle”. Premierze utworu towarzyszy klip w reżyserii Wojciecha Skrzypczyńskiego, w którym gumowy kombinezon ma stanowić grubą warstwę ochronną przed toksycznym wpływem innych osób.

Nadchodząca EPka zespołu Kroki będzie czwartym albumem w dyskografii zespołu, a pierwszym nagranym całkowicie w języku polskim. Premiera mini albumu Szkoda została zapowiedziana na 23 lipca 2021 roku.

Rammstein - najmniej znane zdjęcia zespołu. Tego mogliście nie widzieć