Zenek Kupatasa - O!: premiera nowego albumu i teledysków artysty

i

Autor: Matriały prasowe

Zenek Kupatasa - O!: premiera nowego albumu i teledysków artysty

2020-11-28 14:19

Zenek Kupatasa powraca z nowym albumem solowym. Artysta opublikował krążek ''O!'', który promowany jest między innymi dwoma klipami do utworów ''Faux pas'' oraz ''Awatary''.

Nowy album Zenka Kupatasy trafił do sprzedaży oraz do odsłuchu w sieci. Album promowany jest między innymi dwoma klipami do utworów ''Faux pas'' oraz ''Awatary'' Jak mówi artysta o utworze ''Faux pas'':

Gdy napisałem muzykę do tego kawałka, wiedziałem, że tekst musi być wręcz intymny, mocny, bo taki klimat narzucała sama muzyka. A gdy powstał tekst, wiedziałem, że klip musi ten klimat pogłębić. Udało się znaleźć takie miejsce na Farmie Iluzji. Te zabrudzone, stare meble, karty, stare gazety symbolizują przeszłość. A Joker w klipie pojawia się dokładnie tam, gdzie powinien, idealnie uzupełniając i pogłębiając znaczenie tekstu.

Jak mówi Zenek o utworze ''Awatary'':

Media społecznościowe i algorytmy, które faszerują nas tym, czym chcemy być faszerowani stworzyły bardzo radykalne grupy, wrogo nastawione wobec siebie. Jeśli klikasz w teorie spiskowe, to algorytm podaje kolejne i kolejne. A im bardziej radykalna teoria, tym lepiej się sprzedaje. Algorytm podrzuca ci podobne treści i tylko utwierdza cię w tym przekonaniu. I żyjesz w takiej informacyjnej bajce, patrzysz wilkiem na drugiego człowieka, hejtujesz, powstaje sprzężenie zwrotne i w pewnym momencie już nie wiadomo, kto to tak naprawdę zaczął.