Zarządcy majątku Elvisa Presleya KRYTYKUJĄ film Priscilla! Przerażający. Próba wyłudzenia pieniędzy

i

Autor: Screen z YouTube/A24 Film "Priscilla" pod ostrzałem krytyki

Zarządcy majątku Elvisa Presleya KRYTYKUJĄ film "Priscilla"! "Przerażający. Próba wyłudzenia pieniędzy"

2023-06-27 11:02

Trwa szał na historię Elvisa Presleya. Raptem w ubiegłym roku swoją premierę miał film "Elvis", w którym w główną rolę "Króla Rock and Rolla" wcielił się nominowany do Oscara Austin Butler. Teraz czas na kolejne, nieco inne podejście, które skupi się na postaci byłej żony artysty. Produkcja "Priscilla" jednak już przed oficjalną premierą znalazła się pod ostrzałem krytyki.

Elvis Presley to prawdziwa legenda muzyki, nazywany do dziś "Królem Rock and Rolla". W latach 50. muzyk był dosłownie największą gwiazdą na świecie, jednak Presley zmarł w sierpniu 1977 roku w wieku zaledwie 42 lat. Muzyka i życie prywatne artysty od samego początku były przedmiotami ogromnego zainteresowania mediów. Szczególnie istotną postacią w życiu artysty była Priscilla Presley. Para poznała się, gdy kobieta miała zaledwie 14 lat i wzięła ślub w 1967 roku, jednak rozwiodła już po sześciu latach. Z tego związku narodziła się jedyna córka "Króla Rock and Rolla" - zmarła w styczniu tego roku Lisa Marie Presley.

Led Zeppelin - 5 ciekawostek o albumie "Led Zeppelin IV" | Jak dziś rockuje?

Świat wciąż interesuje się Elvisem Presleyem!

Raptem w ubiegłym roku swoją premierę miał film biograficzny o życiu i karierze artysty. Film Elvis, wyreżyserowany przez Baza Luhrmanna i powstały we współpracy z rodziną Presleya, uzyskał osiem nominacji do Oscara. Szansę na statuetkę w kategorii Najlepszy aktor pierwszoplanowy miał wcielający się w główną rolę Austin Butler. Niedługo po premierze Elvisa okazało się, że powstaje kolejna produkcja, opowiadająca o muzyku - w tym przypadku jednak, jej fabuła skupia się na postaci byłej żony artysty.

Za kamerą Priscilli stanęła Sofia Coppola, która napisała także scenariusz, który oparła o autobiografię byłej żony Presleya, Elvis and Me. W główne role w filmie wcielają się Jacob Elordi i Cailee Spaeny, a kilka dni temu swoją premierę miał pierwszy oficjalny zwiastun produkcji. Ta jednak już spotkała się z ostrą krytyką.

Kontrowersje wokół filmu Sofii Coppoli

Niestety, choć film nie ma jeszcze podanej oficjalnej daty premiery (mówi się o październiku 2023 roku), to już budzi spore kontrowersje. Od krytyki Priscilli nie powstrzymali się zarządcy majątkiem Elvisa Presleya. Część z nich miała już okazję widzieć produkcję i nie szczędzi wobec niej gorzkich słów. Jak wskazuje portal faroutmagazine.co.uk, jeden z urzędników wprost nazwał film "okropnym" i porównał go jakościowo do filmu studenckiego. Ze sporą krytyką spotkała się także scenografia, którą określoną przymiotnikiem "przerażająca". Zarządcy majątkiem Presleya nie boją się stwierdzić, iż Priscilla jest zwykłą próbą "wyłudzenia pieniędzy". Całą produkcją zachwycona jest natomiast główna zainteresowana, Priscilla Presley.